skip to Main Content

Race Results:

CCC Tour – 2021

Information
Nation
Poland
Date 20th – 22nd August
CAT 2.2

Overall Youth Points Mountain Team

Pos Rider Team Time UCI
01 Maciej Paterski Voster ATS Team 08:54:10 40
02 Immanuel Stark P&S Metalltechnik + 23 30
03 Szymon Rekita Voster ATS Team + 23 25
04 Jakub Kaczmarek HRE Mazowsze Serce Polski + 02:21 20
05 Piotr Brozyna HRE Mazowsze Serce Polski + 02:29 15
06 Tomasz Budzinski HRE Mazowsze Serce Polski + 02:52 10
07 Patryk Stosz Voster ATS Team + 04:54 5
08 Pawel Bernas HRE Mazowsze Serce Polski + 04:55 3
09 Adam Stachowiak HRE Mazowsze Serce Polski + 04:58 3
10 Tomas Kalojiros Cycling Academy Trencin + 05:00 3
11 Dominik Röber P&S Metalltechnik + 05:01
12 Michal Schuran AC Sparta Praha + 05:03
13 Jan Stöhr Cycling Academy Trencin + 05:04
14 Artur Sowinski KS Pogon Mostostal Pulawy + 05:04
15 Frederik Raßmann Team Dauner | AKKON + 05:04
16 Roman Duckert Team Dauner | AKKON + 05:04
17 Dominik Gorak Dar-Bud Team + 05:04
18 Dennis Lock Team Sparekassen Vendsyssel Aal. + 05:04
19 Michal Podlaski KS Pogon Mostostal Pulawy + 05:04
20 Tom Lindner P&S Metalltechnik + 06:28
21 Damian Bieniek TC Chrobry Scott Glogow + 06:30
22 Matvey Nikitin Vino – Astana Motors + 06:34
23 Mateusz Grabis Voster ATS Team + 06:34
24 Marcin Budzinski HRE Mazowsze Serce Polski + 06:34
25 Sebastian Ryttersgaard Team Sparekassen Vendsyssel Aal. + 07:47
26 Dominik Bauer Team Dauner | AKKON + 07:47
27 Adam Kus KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 08:00
28 Matthias Herrmann Team Bornträger-Assos + 08:00
29 Jakub Musialik KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 13:48
30 Tobias Nolde P&S Metalltechnik + 13:53
31 Jean-Marc Temmen Team Dauner | AKKON + 14:12
32 Sven Thurau Team Dauner | AKKON + 17:34
33 Bartlomiej Proc KS Pogon Mostostal Pulawy + 17:35
34 Pavel Stöhr Cycling Academy Trencin + 17:47
35 Michal Sedzielewski KS Pogon Mostostal Pulawy + 22:01
36 Mateusz Kostanski KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 22:06
37 Michel Aschenbrenner P&S Metalltechnik + 22:15
38 Henning Bommel Team Dauner | AKKON + 22:16
39 Marcin Budzinski HRE Mazowsze Serce Polski + 22:17
40 Alexandru-Ionut Antoniu Team Sparekassen Vendsyssel Aal. + 23:25
41 Milosz Osko KK Tarnovia Tarnowo Podgorne + 25:53
42 Mateusz Manowski Luks Trojka Piaseczno + 25:53
43 Stefan Brandlmeier Team Bornträger-Assos + 26:03
44 Antoni Olszar TC Chrobry Scott Glogow + 29:53
45 Pawel Franczak Voster ATS Team + 30:17
46 Luis Burghardt Team Bornträger-Assos + 31:06
47 Daniil Pronskiy Vino – Astana Motors + 31:13
48 Jan Brnak AC Sparta Praha + 32:25
49 Daniil Marukhin Vino – Astana Motors + 32:50
50 Martin Kohout AC Sparta Praha + 34:53
51 Kamil Siedlaczek Dar-Bud Team + 34:53
52 Johannes Rom Dahl Team Sparekassen Vendsyssel Aal. + 38:00
53 Alexandr Ovsyannikov Vino – Astana Motors + 38:16
54 Robert Retschke P&S Metalltechnik + 41:40
55 Jan Miazga Luks Trojka Piaseczno + 46:49
56 Robert Jägeler P&S Metalltechnik + 47:06
57 Piotr Mierzynski TC Chrobry Scott Glogow + 47:06
58 Mateusz Rajtak Luks Trojka Piaseczno + 47:06
59 Marcin Fiolka Dar-Bud Team + 47:06
60 Jacob Christian Vestergaard Team Sparekassen Vendsyssel Aal. + 47:36
61 Dzmitry Prudnikau Dar-Bud Team + 01:00:44
DNF Richard Habermann AC Sparta Praha
DNF Martin Volf AC Sparta Praha
DNF Samy Aurignac Cambodia Cycling Academy
DNF Chantou Kim Cambodia Cycling Academy
DNF Nama San Cambodia Cycling Academy
DNF Namav San Cambodia Cycling Academy
DNF Lorenzo Serres Cambodia Cycling Academy
DNF Ladislav Frolek Cycling Academy Trencin
DNF Andrej Liska Cycling Academy Trencin
DNF Simon Nagy Cycling Academy Trencin
DNF Samuel Oros Cycling Academy Trencin
DNF Maciej Chmielewski Dar-Bud Team
DNF Jakub Obitko Dar-Bud Team
DNF Szymon Wozniak Dar-Bud Team
DNF Alan Banaszek HRE Mazowsze Serce Polski
DNF Radoslaw Fratczak KK Tarnovia Tarnowo Podgorne
DNF Krzysztof Domin KS Pogon Mostostal Pulawy
DNF Piotr Pekala KS Pogon Mostostal Pulawy
DNF Jan Fijak Luks Trojka Piaseczno
DNF Szymon Janicki Luks Trojka Piaseczno
DNF Jan Szary Luks Trojka Piaseczno
DNF Bartosz Troszok Luks Trojka Piaseczno
DNF Patryk Gieracki TC Chrobry Scott Glogow
DNF Bartosz Rudyk TC Chrobry Scott Glogow
DNF Pawel Szostka TC Chrobry Scott Glogow
DNF Marcin Zarebski TC Chrobry Scott Glogow
DNF Johannes Brönner Team Bornträger-Assos
DNF Patrick Schubert Team Bornträger-Assos
DNF Thomas Koldkjær Decker Team Sparekassen Vendsyssel Aal.
DNF Soren Vosgerau Team Sparekassen Vendsyssel Aal.
DNF Ilkhan Dostiyev Vino – Astana Motors
DNF Logan Shtein Vino – Astana Motors
DNF Pawel Cieslik Voster ATS Team
DNF Szymon Krawczyk Voster ATS Team
Back To Top