skip to Main Content

Race Results:

CN Denmark RR-JR – 2021

Information
Nation Denmark
Give
Date 19th June
Distance 132.5 km
CAT CN
Pos Rider Team Time UCI
01 Carl-Frederik Bevort Team ABC Junior 3:19:23
02 Nicolai Wandahl Team NPV – Carl Ras Roskilde + 01
03 Lukas Lund Sørensen Team Mascot Workwear + 18
04 Oliver Søndergaard Team Mascot Workwear + 20
05 Nicklas Rydahl Team Fri BikeShop – Zealand Cycling U19 + 21
06 Frederik Lykke Team Mascot Workwear + 21
07 Malte Hellerup Team Mascot Workwear + 21
08 Theodor Storm Roskilde Cycle Ring Junior + 21
09 Magnus Machholdt Team Fri BikeShop – Zealand Cycling U19 + 21
10 Poul Holten Andersen Team ABC Junior + 22
11 Albert Holm Team NPV – Carl Ras Roskilde + 22
12 Daniel Weis Nielsen Roskilde Cycle Ring Junior + 22
13 Malthe Sand Thomsen Team Give Element Junior + 23
14 Alexander Arnt Hansen Team NPV – Carl Ras Roskilde + 24
15 Tobias Svarre Team NPV – Carl Ras Roskilde + 26
16 Frederik Davidsen Team Fri BikeShop – Zealand Cycling U19 + 26
17 Frederik Emil Just Team ABC Junior + 26
18 Simon Dalby Team Mascot Workwear + 27
19 Alfred Grenaae Team Herning CK Junior + 27
20 Henrik Pedersen Team NPV – Carl Ras Roskilde + 27
21 Jonas Birk Madsen Team Herning CK Junior + 28
22 Nikolai Bujakewitz Kristensen Team Herning CK Junior + 30
23 Gustav Wang Team ABC Junior + 31
24 Anders Vos Sørensen Team Mascot Workwear + 32
25 Kevin Biehl Team Vifra Kvickly Odder Junior + 38
26 Laurids Flinker Blæsbjerg Bach Advokater – FRB Optik CEC Junior + 1:44
27 Elias Asgaard Roskilde Cycle Ring Junior + 1:45
28 Tobias Levring Team Fri BikeShop – Zealand Cycling U19 + 1:49
29 Emil Feldberg Hansen Team NPV – Carl Ras Roskilde + 2:49
30 Boas Lysgaard Cycling Club Hillerød + 3:49
31 Felix Fog Team ABC Junior + 3:57
32 Andreas Krogh + 4:10
33 Frederik Aalling Nørtoft Team Give Element Junior + 5:11
34 Rasmus Perto Team Mascot Workwear + 7:05
35 Victor Nielsen Team Give Element Junior + 7:10
36 Toke Lihn + 7:13
37 Jacob Degn Fryland Team Vifra Kvickly Odder Junior + 7:48
38 Gustav Ferdinand Lau Team Herning CK Junior + 7:50
39 Magne Herman Bossen + 7:54
40 Daniel Mathieu Brockhoff + 8:10
41 Conrad Haugsted + 9:36
DNF Carl Bausager
DNF Patrick Boje Frydkjær
DNF Mathias Hedevang Christensen
DNF Phillip Christiansen
DNF Vitus Hovmøller Dinesen
DNF August Birk Hundt
DNF Frederic Kissow
DNF Magnus Knudsen
DNF Alfred Mørch Kongstad
DNF Mads Landbo
DNF Magnus O’Connor
DNF Asger Sorensen
DNF Sebastian Søndergaard
DNF Frederik Sørensen
DNF Morten Toftegård
DNF Victor Vad
DNF Niklas Villumsen
DNF Noah Wulff
DNF Malthe Bergenholz Bach Advokater – FRB Optik CEC Junior
DNF Rasmus Bisgaard Bach Advokater – FRB Optik CEC Junior
DNF Luca Campagner Bach Advokater – FRB Optik CEC Junior
DNF Oskar Kromann Bach Advokater – FRB Optik CEC Junior
DNF Jaspar Lonsdale Bach Advokater – FRB Optik CEC Junior
DNF Lucas Lorentsen Bach Advokater – FRB Optik CEC Junior
DNF William Lowth Bach Advokater – FRB Optik CEC Junior
DNF Lucas Toftemark Bach Advokater – FRB Optik CEC Junior
DNF Nicklas Sauer CK Aarhus U19
DNF Mads Seitzberg Cycling Club Hillerød
DNF Mikkel Tvergaard Cycling Club Hillerød
DNF Oskar Rønn Cykle Clubben Hjørring
DNF Oscar Sonnenborg-Mathiesen Cykleklubben Fix Rødovre
DNF Tim Hansen Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
DNF Daniel Lysdal Buur Køge Cykel Ring
DNF Emil Andersen Middelfart Cykel Club
DNF Mads Dupont Middelfart Cykel Club
DNF Magnus Stilling Blichfeldt Middelfart Cykel Club
DNF Konrad Busk Team ABC Junior
DNF Erik Christoffersen Team ABC Junior
DNF Pelle Køster Team ABC Junior
DNF Phillip Mathiesen Team ABC Junior
DNF Noah Borgen Morell Team Fri BikeShop – Zealand Cycling U19
DNF Andreas Christensen Team Fri BikeShop – Zealand Cycling U19
DNF Gustav Lauritzen Team Fri BikeShop – Zealand Cycling U19
DNF Mikkel Weber Team Fri BikeShop – Zealand Cycling U19
DNF Joshua Bridgens Team Give Element Junior
DNF Gustav Lorenzen Team Give Element Junior
DNF Jens Nielsen Team Give Element Junior
DNF Mathias Møller Jørgensen Team Herning CK Junior
DNF Philip Steenbjerg Team Herning CK Junior
DNF Hugo Bruun van Deurs Team Herning CK Junior
DNF Magnus Lorents Nielsen Team Mascot Workwear
DNF Kristian Egholm Team NPV – Carl Ras Roskilde
DNF Frederik Bjørn Sørensen Team NPV – Carl Ras Roskilde
DNF Tobias Gade Team Sparekassen Vendsyssel Aal. U19
DNF Benjamin Holtebo Team Sparekassen Vendsyssel Aal. U19
DNF Sebastian Sigurd Nielsen Team Sparekassen Vendsyssel Aal. U19
DNF Jacob Sund Team Sparekassen Vendsyssel Aal. U19
DNF Mads Almstrup Team Vifra Kvickly Odder Junior
DNF Martin Egen Kristensen Team Vifra Kvickly Odder Junior
DNF Jonas Larsen Team Vifra Kvickly Odder Junior
DNF Andreas Læssø Unger Team Vifra Kvickly Odder Junior
DNF Oliver Mortensen Team Vifra Kvickly Odder Junior
DNF Oscar Munk-Olsen Team Vifra Kvickly Odder Junior
Back To Top