skip to Main Content

Race Results:

CN EST/LAT/LTU RR – 2021

Information
Nation Estonia
Valga
Date 20th June
Distance 173.3 km
CAT CN
Pos Rider Team Time UCI
01 Toms Skujins Trek-Segafredo 4:04:06 100
02 Mihkel Räim HRE Mazowsze Serce Polski + 15 100
03 Karl Patrick Lauk Team Pro Immo Nicolas Roux + 2:14 75
04 Alo Jakin Peloton + 2:36 60
05 Ignatas Konovalovas Groupama-FDJ + 2:39
06 Andzs Flaksis MySports sporta Klubs + 2:40 75
07 Markus Pajur Arkéa-Samsic + 3:08 50
08 Gert Kivistik Team Crédit Mutuel-Garage Premier-F + 7:34 40
09 Maris Bogdanovics Dobeles dzirnavnieks-FeelFree + 8:38 60
10 Andris Vosekalns Hengxiang Cycling Team + 8:38 50
11 Aivaras Mikutis Ampler Development Team + 8:49
12 Oskar Nisu EvoPro Racing + 9:23 30
13 Artjom Mirzojev Ampler Development Team + 9:24 20
14 Emils Liepins Trek-Segafredo + 10:44 40
15 Krists Neilands Israel Start-Up Nation + 10:44 30
16 Norman Vahtra Israel Start-Up Nation + 11:50 10
17 Pauls Rubenis Ampler Development Team + 11:51 20
18 Evaldas Siskevicius Delko + 11:51
19 Jörgen Matt Peloton + 11:51 5
20 Siim Kiskonen EC Saint-Etienne Loire + 11:59 3
21 Mantas Januskevicius Lviv Cycling Team + 14:59
22 Alekss Krasts Dobeles dzirnavnieks-FeelFree + 14:59 10
23 Kristers Ansons Ampler Development Team + 14:59 5
24 Edgaras Kovaliovas Top Team Cycling + 17:59
25 Rokas Kmieliauskas KSM Gaja + 17:59
26 Venantas Lasinis Lviv Cycling Team + 17:59
27 Justas Beniusis Lviv Cycling Team + 17:59
28 Agris Vindecs Evelo Team + 20:01 3
29 Oskars Dankbars Dobeles dzirnavnieks-FeelFree + 20:01 3
30 Artur Kupp CFC Spordiklubi + 20:01 3
31 Valdas Sakunas Klaipedos SC + 20:01
32 Mantas Andruskevicius NSPORT Alytus + 20:01
33 Denas Masiulis Klaipedos SC + 20:01
DNF Anti Arumägi
DNF Mindaugas Beliauskas
DNF Kristers Kovgers
DNF Edvinas Marcinkevicius
DNF Mairon Milistver
DNF Paulius Siskevicius
DNF Ats Uulimaa
DNF Aivis Leibmanis Dobeles dzirnavnieks-FeelFree
DNF Janis Selis Dobeles dzirnavnieks-FeelFree
DNF Martins Pluto À Bloc CT
DNF Kristaps Pelcers Amore & Vita
DNF Mantas Bitinas Ampler Development Team
DNF Arti Ilves Ampler Development Team
DNF Gleb Karpenko Ampler Development Team
DNF Joonas Kurits Ampler Development Team
DNF Erki Laanemäe Ampler Development Team
DNF Andre Roos Ampler Development Team
DNF Martin Laas BORA-hansgrohe
DNF Rando Marten Evendi CFC Spordiklubi
DNF Gert Joeaar CFC Spordiklubi
DNF Kert Martma CFC Spordiklubi
DNF Joosep Sankmann EC Saint-Etienne Loire
DNF Roberts Andersons Evelo Team
DNF Martins Bruno Binovskis Evelo Team
DNF Daniels Kucerjavijs Evelo Team
DNF Rait Ärm Groupama-FDJ Conti
DNF Olegas Ivanovas KSM Gaja
DNF Darijus Dzervus Memel CT
DNF Mindaugas Striska Memel CT
DNF Jokubas Zdanevicius Memel CT
DNF Markus Leidt Peloton
DNF Joosep Mesi Peloton
DNF Robin Möll Peloton
DNF Kristjan Oolo Peloton
DNF Rait Veevo Peloton
DNF Julius Bartasevicius RC Die Schwalben München
DNF Ottomar Metslind Rein Taaramäe Rattaklubi
DNF Kristians Belohvosciks RRS Belo CP
DNF Kirill Tarassov Team U Cube 17
DNF Lukas Talacka Top Team Cycling
DNF Mareks Balodis ZZK Team
DNF Rodzers Petaks ZZK Team
Back To Top