skip to Main Content

Race Results:

CN France ITT-JR – 2022

Information

Results

Pos Rider Team Time UCI
01 Gruel Thibaud CREF Pays de la Loire 25:00
02 Delaunay Estevan AG2R Citroën U19 Team + 35
03 Fontaine Titouan V.C.Villefranche Beaujolais Juniors + 50
04 Gillet Baptiste V.C.Pays de Loudéac U19 + 50
05 Lesueur Louka Team UC Nantes – Atlantique U19 + 01:08
06 Decomble Maxime VC La Pomme Marseille U19 + 01:09
07 Fabries Ugo Team 31 Jolly Cycles U19 + 01:18
08 Dattin Victor US Vern Cyclisme Junior + 01:20
09 Grisel Matys AG2R Citroën U19 Team + 01:21
10 Blaise Arthur AG2R Citroën U19 Team + 01:24
11 Bodet Vincent Team 31 Jolly Cycles U19 + 01:32
12 Laurensot Edgar Olympique Club Cycliste Cessonais + 01:36
13 Dupe Mathieu + 01:44
14 David Alexis SCO Dijon-Team Material-velo.com U19 + 01:44
15 Lambert-Wetzel Tom Corbas Lyon Metropole Juniors + 01:48
16 Berg Gabriel Argenteuil Val de Seine Cyclisme 95 U19 + 01:51
17 Mercier Edwin Argenteuil Val de Seine Cyclisme 95 U19 + 01:56
18 Orriere Martin Team UC Nantes – Atlantique U19 + 02:00
19 Delhomme Rafael Cycle Poitevin U19 + 02:06
20 Casciaro Enrik + 02:09
21 Breant Romain Creuse Oxygène Guéret Juniors + 02:09
22 Durand Dorian VC Saint-Antoine-la-Gavotte + 02:12
23 Du Mouza Quentin + 02:13
24 Troger Lucas CREF Pays de la Loire + 02:14
25 Tremoulet Antoine Occitane CF U19 + 02:17
26 Dupin Mathieu + 02:19
27 Barusseau Mathéo AG2R Citroën U19 Team + 02:20
28 Gaillard Florian Formation Fenioux 36 + 02:20
29 Lebreton Jonathan GSC Blagnac Velo Sport 31 U19 + 02:24
30 L’Hote Antoine VC Roubaix Lille Métropole + 02:24
31 Loulergue Victor Creuse Oxygène Guéret Juniors + 02:27
32 Rouanet Maël Culture Vélo Look Racing Team U19 + 02:38
33 Lequet Corentin Charvieu-Chavagneux IC Junior + 02:39
34 Genette Edouard A.C.Bisontine U19 + 02:41
35 Colombe Maxence CC Marmande Junior + 02:46
36 Louis Maxime CC Nogent-sur-Oise Juniors + 02:49
37 Stirmann Leo V.C.Sainte Croix-en-Plaine + 02:54
38 Finckbohner Anaël U19 Cycling Project + 03:04
39 Ducournau Gabin US Saint-Pierre-des-Corps Junior + 03:07
40 Garcon Gabriel Team UC Nantes – Atlantique U19 + 03:07
41 Barre Theo Formation Fenioux 36 + 03:10
42 Savonet Martin A.C.Bisontine U19 + 03:11
43 Floch Prigent Tanguy CM Aubervilliers 93 U19 + 03:13
44 Gouery Armand A.C.Bisontine U19 + 03:15
45 Grass Julien UC Haguenau Junior + 03:18
46 Lebreton Samuel USSA Pavilly Barentin U19 + 03:20
47 Nativel Quentin Laval Cyclisme 53 Junior + 03:23
48 Pance Octave CSM Clamart U19 + 03:36
49 Schneider Enzo + 03:37
50 Cousin Pierre UV Aube Junior + 03:48
51 Legros Thibault SCO Dijon-Team Material-velo.com U19 + 03:50
52 Faure-Prost Alexy V.C.Tournus Junior + 05:39
DNS Lozouet Léandre AG2R Citroën U19 Team
DNF Fayolle Jean-Loup Corbas Lyon Metropole Juniors

,

Back To Top