skip to Main Content

Race Results:

CN Germany ITT-JR – 2021

Information
Nation
Germany
Date 1st August
Distance 19.2 km
CAT CN

Results

Pos Rider Team Time UCI
01 Emil Herzog Team Auto Eder 24:45
02 Moritz Kärsten Team Wipotec RLP + 21
03 Luis-Joe Lührs Team Auto Eder + 22
04 Philipp Gebhardt Stevens Junior Team Thüringen + 24
05 Noah Balgenorth LV Niedersachsen + 29
06 Fabian Wünstel Team Wipotec RLP + 31
07 Nico Smekal Rose Team NRW + 35
08 Jasper Schröder LV Niedersachsen + 39
09 Janis Kommnick Rose Team NRW + 39
10 Johannes Reissmann Stevens Junior Team Thüringen + 45
11 Matteo Gross Team Auto Eder + 45
12 Cedric Abt LV Baden + 49
13 Anton-Theo Lenneman Team Wipotec RLP + 55
14 Silas Koech Rose Team NRW + 55
15 Henri-Johannes Appelbaum Rose Team NRW + 58
16 Tobias Müller Rose Team NRW + 1:04
17 Ben Jochum Rose Team NRW + 1:05
18 Leon Uhrig LV Baden + 1:05
19 Mikolaj Rybicki M. Brenner LVB + 1:08
20 Paul Gehrke Rose Team NRW + 1:08
21 Gabriel Kuchinke Landesverband Brandenburg + 1:11
22 Daniel Schrag Team Auto Eder + 1:17
23 Max Märkl Team Wipotec RLP + 1:20
24 Phillip Unterberger Landesverband Brandenburg + 1:22
25 Benjamin Boos Stevens Junior Team Thüringen + 1:28
26 Paul Keller M. Brenner LVB + 1:29
27 Oliver Spitzer Junioren Schwalbe Team Sachsen + 1:36
28 Tom Köbernik LV Niedersachsen + 1:37
29 Enzo Decker Team Wipotec RLP + 1:37
30 Laurin Gabelica + 1:39
31 Jacob Tilmann Oppitz Landesverband Brandenburg + 1:44
32 Max Roth M. Brenner LVB + 1:49
33 Torge Schmidt Team Dr. Joseph Billigmann pb C. Knees + 1:52
34 Felix Fleischmann LV Berlin + 1:52
35 Thomas Gloning M. Brenner LVB + 1:52
36 Clemens Vortkamp Team Dr. Joseph Billigmann pb C. Knees + 1:54
37 Fausto Valentin Penna WRSV-Holczer-Radsport-Team + 1:55
38 Jan Rinklef LV Baden + 1:55
39 Anton Potrykus M. Brenner LVB + 1:56
40 Noa-Nick Metzler Team AGS + 1:57
41 Malte Schröder + 2:00
42 Nick Bangert WRSV-Holczer-Radsport-Team + 2:02
43 Nicolas Zippan Landesverband Brandenburg + 2:07
44 Mika Kleinhans M. Brenner LVB + 2:07
45 Tarin Tilgen Team Dr. Joseph Billigmann pb C. Knees + 2:14
46 Mika Hoffmann Team Dr. Joseph Billigmann pb C. Knees + 2:17
47 Karl Elia Seidel + 2:17
48 Tjark Ole Kruger + 2:17
49 Elias Steigert + 2:22
50 Lukas Bischoff + 2:22
51 Magnus Trebes Team F Trans + 2:26
52 Florian Henrik Dreis Team Dr. Joseph Billigmann pb C. Knees + 2:26
53 Jonathan-Malte Rottmann Rose Team NRW + 2:33
54 Jonas Beck LV Baden + 2:40
55 Leon Heinemann LV Baden + 2:52
56 Ole Jablonski Team Dr. Joseph Billigmann pb C. Knees + 2:52
57 Philip Klatte Team F Trans + 2:53
58 Luca Kasnya Team Wipotec RLP + 2:53
59 Silvan Ulm + 2:55
60 Jonas Steppe + 2:56
61 Cedric Stein Team AGS + 3:02
62 Manuel Schaaf + 3:04
63 Malte Maschke Landesverband Brandenburg + 3:06
64 Derrick Loos + 3:08
65 Jerome Buth LV Berlin + 3:11
66 Max-Paul Dreschler + 3:17
67 Lars Liedtke + 3:25
68 Robin Ruhe LV Berlin + 3:29
69 Franz Hähle + 3:44
70 Noah Böker + 3:45
71 Odin Klötzing Junioren Schwalbe Team Sachsen + 3:47
72 Konrad Zinser Junioren Schwalbe Team Sachsen + 4:03
73 Karl Hall + 4:18
74 Mika Hofer WRSV-Holczer-Radsport-Team + 4:26
75 Ole Grawe + 4:29
76 Moritz Kostka + 4:31
77 Darius Wille + 4:52
78 Paul Haedenkamp + 5:28
Back To Top