skip to Main Content

Race Results:

CN Germany RR-JR – 2021

Information
Nation Germany
Bolanden
Date 27th June
Distance 132.6 km
CAT CN
Pos Rider Team Time UCI
01 Cedric Abt LV Baden 3:07:55
02 Luis-Joe Lührs Team Auto Eder + 00
03 Daniel Schrag Team Auto Eder + 00
04 Leon Heinemann LV Baden + 28
05 Phillip Unterberger Landesverband Brandenburg + 28
06 Henri-Johannes Appelbaum Rose Team NRW + 43
07 Luca Kasnya Team Wipotec RLP + 54
08 Tobias Müller Rose Team NRW + 1:57
09 Jasper Schröder LV Niedersachsen + 1:57
10 Matteo Gross Team Auto Eder + 2:00
11 Julius Dräger Rose Team NRW + 2:10
12 Mauro Brenner M. Brenner LVB + 2:35
13 Thomas Gloning M. Brenner LVB + 2:35
14 Torge Schmidt Team Dr. Joseph Billigmann pb C. Knees + 2:39
15 Luca Martin Stevens Junior Team Thüringen + 2:50
16 Adrian Latocha Landesverband Brandenburg + 2:50
17 Max Märkl Team Wipotec RLP + 3:03
18 Meo Amann WRSV-Holczer-Radsport-Team + 3:03
19 Richard Kimmich + 3:17
20 Nick Bangert WRSV-Holczer-Radsport-Team + 5:45
21 Claudius Wetzel LV Baden + 5:47
22 Silas Koech Rose Team NRW + 6:22
23 Philipp Gebhardt Stevens Junior Team Thüringen + 6:51
24 Clemens Vortkamp Team Dr. Joseph Billigmann pb C. Knees + 7:17
25 Vincent Hilbert Junioren Schwalbe Team Sachsen + 8:28
26 Jonathan-Malte Rottmann Rose Team NRW + 8:28
27 Fynn Termin Team AGS + 8:32
28 David Futterer + 8:36
29 Uli Schwartz + 8:36
30 Elias Steigert + 8:38
31 Anton-Theo Lenneman Team Wipotec RLP + 8:38
32 Ben Jochum Rose Team NRW + 9:34
33 Nicolas Zippan Landesverband Brandenburg + 9:34
34 Oliver Spitzer Junioren Schwalbe Team Sachsen + 9:46
35 Felix Fleischmann LV Berlin + 9:46
36 Kevin Genzmer KED Stevens Radteam Berlin + 10:29
DNF Vincent Banka
DNF Jan Bauer
DNF Jakob Bischofberger
DNF Lukas Bischoff
DNF Linus Brinkert
DNF Yannick Bussmann
DNF Florian Dietz
DNF Laurenz Fery
DNF Laurin Gabelica
DNF Niklas Gathof
DNF Ole Grawe
DNF Paul Haedenkamp
DNF Karl Hall
DNF Tim Harig
DNF Julian Hatzold
DNF Moritz Herbke
DNF Ben Holzwarth
DNF Franz Hähle
DNF Paul-Robert Kaminski
DNF Adrian Kerksiek
DNF Frederik Kerskes
DNF Corbinian Klotz
DNF Dara Bran Knaack
DNF Tjark Ole Kruger
DNF Jonas Kuhl
DNF Lucas Küfner
DNF Moritz Kärsten
DNF Lars Liedtke
DNF Derrick Loos
DNF Jasper Marhöfer
DNF Sascha Opolka
DNF Morice Ostermann
DNF Gus Otte
DNF Jonas Pfeiffer
DNF Paul Pludra
DNF Paul Quabs
DNF Henry Reineke
DNF Lukas Riepe
DNF Manuel Schaaf
DNF Lauric Immanuel Schwitzgebel
DNF Mika Schöpplein
DNF Jadon David Siebert
DNF Marvin Sonntag
DNF Jonas Steppe
DNF Tim Tänzler
DNF Julian Weber
DNF Maximilian Weser
DNF Moritz Wiedau
DNF Arne Wiedemann
DNF Darius Wille
DNF Lukas Zimmerman
DNF Magnus Findeisen Junioren Schwalbe Team Sachsen
DNF Laurin Reichart Junioren Schwalbe Team Sachsen
DNF Malte Maschke Landesverband Brandenburg
DNF Jacob Tilmann Oppitz Landesverband Brandenburg
DNF Adrian Püschel Landesverband Brandenburg
DNF Bela Wawro Landesverband Brandenburg
DNF Jonas Beck LV Baden
DNF Jan Rinklef LV Baden
DNF Leon Uhrig LV Baden
DNF Jerome Buth LV Berlin
DNF Noah Balgenorth LV Niedersachsen
DNF Ole Geisbrecht LV Niedersachsen
DNF Tom Köbernik LV Niedersachsen
DNF Elias Balthasar Lanfermann LV Niedersachsen
DNF Maximilian Lange LV Niedersachsen
DNF Elias Bechteler M. Brenner LVB
DNF Paul Keller M. Brenner LVB
DNF Mika Kleinhans M. Brenner LVB
DNF Anton Potrykus M. Brenner LVB
DNF Nils Puschmann M. Brenner LVB
DNF Max Roth M. Brenner LVB
DNF Anton Stadler M. Brenner LVB
DNF Janis Kommnick Rose Team NRW
DNF Robin Sengstock Rose Team NRW
DNF Nico Smekal Rose Team NRW
DNF Benjamin Boos Stevens Junior Team Thüringen
DNF Jarno Grixa Stevens Junior Team Thüringen
DNF Johannes Reissmann Stevens Junior Team Thüringen
DNF Cedric Stein Team AGS
DNF Emil Herzog Team Auto Eder
DNF Mika Hoffmann Team Dr. Joseph Billigmann pb C. Knees
DNF Ole Jablonski Team Dr. Joseph Billigmann pb C. Knees
DNF Mateo Schmitz Team Dr. Joseph Billigmann pb C. Knees
DNF Benedikt Schubert Team Dr. Joseph Billigmann pb C. Knees
DNF Philip Klatte Team F Trans
DNF Magnus Trebes Team F Trans
DNF Enzo Decker Team Wipotec RLP
DNF Jannik Harig Team Wipotec RLP
DNF Fabian Weidert Team Wipotec RLP
DNF Fabian Wünstel Team Wipotec RLP
DNF Silas Kuschla WAC Team
DNF Fausto Valentin Penna WRSV-Holczer-Radsport-Team
DNF Tillman Sarnowski WRSV-Holczer-Radsport-Team
Back To Top