skip to Main Content

Race Results:

Cottbuser Juniors – 2022

Information
Nation
Germany
Date 8th – 10th April
CAT J-2.1

Overall Youth Sprint

Pos Rider Team Time
01 Emil Herzog Team Auto Eder 05:51:12
02 Duarte Marivoet Team Auto Eder + 15
03 Matteo Gross Team Auto Eder + 31
04 Stepan Telecky Czech Republic + 01:03
05 Mees Vlot Team Auto Eder + 01:40
06 Hugo Bruun van Deurs Team Herning CK Junior + 01:44
07 Martin Barta Team Auto Eder + 02:04
08 Boas Lysgaard Bach Advokater – FRB Optik CEC Junior + 02:10
09 Milan Kadlec Czech Republic + 02:24
10 Maxime Duba Streetjump-Abloc + 02:35
11 Tore Troelsen Team Herning CK Junior + 02:54
12 Mathias Hedevang Christensen Team Herning CK Junior + 03:01
13 Daniel Mraz Czech Republic + 03:09
14 Lucas Toftemark Bach Advokater – FRB Optik CEC Junior + 06:55
15 Jasper Schröder Team Stadler Niedersachsen + 07:19
16 Johannes Reissmann Stevens Junior Team Thüringen + 07:25
17 Louis Kitzki WHEEL DEVILS Cycling Team + 07:37
18 Marvin Peters Merida Adelaar Development Team + 07:40
19 Justus Willemsen Merida Adelaar Development Team + 07:48
20 Nicolas Zippan Landesverband Brandenburg + 07:50
21 Jonas Beck LV Baden + 08:05
22 Tomas Pridal Czech Republic + 08:06
23 Steijn Oosterveld Streetjump-Abloc + 08:09
24 Richard Kobr Czech Republic + 08:17
25 Toni Albrecht Junioren Schwalbe Team Sachsen + 08:18
26 Mikkel Tvergaard Bach Advokater – FRB Optik CEC Junior + 08:21
27 Ciro Perez Start Junior Cycling Team + 08:26
28 Johan Borgström Svealand Cycling Team + 08:31
29 Pablo Bonilla Start Junior Cycling Team + 08:35
30 Marijn Schaper Streetjump-Abloc + 08:37
31 Igor Wlodarczyk Alks Stal Grudziadz + 08:37
32 Jaromir Kohout Czech Republic + 08:43
33 Sven Van Der Werf Streetjump-Abloc + 08:48
34 Arne Hoppe Landesverband Brandenburg + 09:12
35 Otto Van Zanden Streetjump-Abloc + 09:12
36 Jonas Reibsch Landesverband Brandenburg + 10:16
37 Fausto Valentin Penna WRSV-Holczer-Radsport-Team + 11:15
38 Heriberto Quiroz Gutierrez Start Junior Cycling Team + 13:07
39 Vincent John Junioren Schwalbe Team Sachsen + 20:03
40 Tom Luis Lehmeier Team Stadler Niedersachsen + 20:36
41 Axel Gilljam Svealand Cycling Team + 20:37
DNF Tim Leben Landesverband Brandenburg 2
DNF Felix Rintisch Landesverband Brandenburg 2
DNF Endric Schwar Landesverband Brandenburg 2
DNF Malte Seeler Landesverband Brandenburg 2
DNF Rodrigo Belajevs Latvia
DNF Davis Gludavs Latvia
DNF Girts Harkins Latvia
DNF Janis Priedolins Latvia
DNF Rihards Reinfelds Latvia
DNF Mikus Rudolfs Stelps Latvia
DNF Hubert Grygowski Poland
DNF Marek Kapela Poland
DNF Tomasz Listwon Poland
DNF Szymon Maciejewski Poland
DNF Dominik Ratajczak Poland
DNF Pawel Wieczkowski Poland
DNF Kacper Hinz Alks Stal Grudziadz
DNF Wiktor Kurek Alks Stal Grudziadz
DNF Adam Pawlowski Alks Stal Grudziadz
DNF Kamil Zielinski Alks Stal Grudziadz
DNF Malthe Bergenholz Bach Advokater – FRB Optik CEC Junior
DNF Jonathan Hansen Bach Advokater – FRB Optik CEC Junior
DNF Alfred Mørch Kongstad Bach Advokater – FRB Optik CEC Junior
DNF Magnus Findeisen Junioren Schwalbe Team Sachsen
DNF Derrick Loos Junioren Schwalbe Team Sachsen
DNF Jacob Luca Junioren Schwalbe Team Sachsen
DNF Konrad Zinser Junioren Schwalbe Team Sachsen
DNF Lui Bengelsdorf Landesverband Brandenburg
DNF Gabriel Kuchinke Landesverband Brandenburg
DNF Richard Leu Landesverband Brandenburg
DNF Matthis Oebel LV Baden
DNF Hannes Oechsler LV Baden
DNF Jan Rinklef LV Baden
DNF Torben Schwarz LV Baden
DNF Davide Spadaccia LV Baden
DNF Melle Lubbers Merida Adelaar Development Team
DNF Martijn Mulder Merida Adelaar Development Team
DNF Gus Otte Merida Adelaar Development Team
DNF Cas van der Veen Merida Adelaar Development Team
DNF Henri-Johannes Appelbaum Rose Team NRW
DNF Leon Arenz Rose Team NRW
DNF Ben Jochum Rose Team NRW
DNF Louis Leidert Rose Team NRW
DNF Tobias Müller Rose Team NRW
DNF Nehuen Erripa Picazo Start Junior Cycling Team
DNF Santiago Perez Helguera Start Junior Cycling Team
DNF Felipe Reyes Arruti Start Junior Cycling Team
DNF Maximilian Katarzynski Stevens Junior Team Thüringen
DNF Lucas Küfner Stevens Junior Team Thüringen
DNF Luca Martin Stevens Junior Team Thüringen
DNF Morice Ostermann Stevens Junior Team Thüringen
DNF Jakob Vogt Stevens Junior Team Thüringen
DNF Sal Meijers Streetjump-Abloc
DNF Gustav Lovidius Svealand Cycling Team
DNF Axel Persmeen Svealand Cycling Team
DNF Linus Törnström Svealand Cycling Team
DNF Neo Viking Svealand Cycling Team
DNF Nicklas Fonnesbech Team Herning CK Junior
DNF Alfred Grenaae Team Herning CK Junior
DNF Gustav Ferdinand Lau Team Herning CK Junior
DNF Thomas Gloning Team Innobike-Bayern
DNF Max Roth Team Innobike-Bayern
DNF Linus Scheitinger Team Innobike-Bayern
DNF Anton Stadler Team Innobike-Bayern
DNF Noah Balgenorth Team Stadler Niedersachsen
DNF Moritz Binder Team Stadler Niedersachsen
DNF Tom Czorny Team Stadler Niedersachsen
DNF Tom Köbernik Team Stadler Niedersachsen
DNF Jerome Buth WHEEL DEVILS Cycling Team
DNF Felix Fleischmann WHEEL DEVILS Cycling Team
DNF Paul Quabs WHEEL DEVILS Cycling Team
DNF Franz Emil Rieve WHEEL DEVILS Cycling Team
DNF Laurin Stein WHEEL DEVILS Cycling Team
DNF Meo Amann WRSV-Holczer-Radsport-Team
DNF Tjark Ole Kruger WRSV-Holczer-Radsport-Team
DNF Scott Neo Otto WRSV-Holczer-Radsport-Team
DNF Tillman Sarnowski WRSV-Holczer-Radsport-Team

,

Back To Top