skip to Main Content

Race Results:

Driedaagse Axel Juniors – 2021

Information
Nation
Netherlands
Date 8th – 10th October
CAT J-2.1

Overall Youth Points Mountain Sprint Combination Team

Pos Rider Team Time
01 Artem Shmidt Hot Tubes Cycling 06:56:04
02 Joshua Tarling FlandersColor-Galloo Team + 29
03 Alec Segaert Gaverzicht-BE Okay U19 + 44
04 Romain Grégoire AG2R Citroën U19 Team + 01:02
05 Tibor Del Grosso Streetjump-Forte + 01:11
06 Johan Ravnøy NCF Region Sør + 01:16
07 Owen Lightfoot Z Junior Cycling Team + 01:18
08 Alexander Arnt Hansen Team NPV – Carl Ras Roskilde + 01:21
09 Roan Konings WV de Jonge Renner + 01:37
10 Jelle Harteel Gaverzicht-BE Okay U19 + 01:47
11 Daniel Schrag Germany + 01:51
12 Jonas De Schamphelaire Onder Ons Parike WZW + 02:03
13 Jan Van Dyck Gaverzicht-BE Okay U19 + 02:07
14 Tijmen Graat Streetjump-Forte + 02:11
15 Ben Jochum Rose Team NRW + 02:12
16 Hugo Lennartsson FlandersColor-Galloo Team + 02:18
17 Milan De Meester Van Moer Logistics Cycling Team + 02:19
18 Jesse Kramer Streetjump-Forte + 02:19
19 Jon Rye-Johnsen Team NTG + 02:24
20 Vincent Van Dorp Forte Wielerzone + 02:31
21 Stef Koning Forte Wielerzone + 02:40
22 Nino De Jong WV de Jonge Renner + 02:44
23 Malte Maschke Germany + 02:51
24 Vetle Eskedal NCF Region Sør + 02:57
25 Bjorn Koster Acrog-Tormans BC U19 + 02:59
26 Tyson Borremans Onder Ons Parike WZW + 03:10
27 Ben Houlihan Z Junior Cycling Team + 03:15
28 David Larsson FlandersColor-Galloo Team + 03:41
29 Max Delarue AG2R Citroën U19 Team + 03:44
30 Adam Bent Z Junior Cycling Team + 03:52
31 Michiel Van Vliet WV de Jonge Renner + 04:24
32 Rune Vandendijck Acrog-Tormans BC U19 + 04:43
33 Tamar Spiero WV Westland Wil Vooruit U19 + 04:44
34 Mat Van Gorp BK-Team Juniors + 05:11
35 Jente Klaver Willebrord Wil Vooruit Juniors + 05:19
36 Brockton Smith Hot Tubes Cycling + 05:35
37 Rindert Buiter Streetjump-Forte + 06:05
38 Milan Kuypers WAC Team + 06:08
39 Rasmus Bisgaard Bach Advokater – FRB Optik CEC Junior + 06:45
40 Maarten Hamminga Forte Wielerzone + 07:52
41 Phillip Mathiesen Team ABC Junior + 08:00
42 Senne Willems Avia-Rudyco-Janatrans Cycling Team + 08:32
43 Maxime Duba Streetjump-Forte + 08:47
44 Jaspar Lonsdale Bach Advokater – FRB Optik CEC Junior + 08:54
45 Jelle van Genechten Avia-Rudyco-Janatrans Cycling Team + 09:16
46 Lars Rouffaer Willebrord Wil Vooruit Juniors + 09:19
47 Senne Hulsmans Acrog-Tormans BC U19 + 09:36
48 Jonathan-Malte Rottmann Rose Team NRW + 09:40
49 Mattanja Woets District Oost Nederland + 09:50
50 Léo Kraemer AG2R Citroën U19 Team + 10:16
51 Sven Mulder WV de Jonge Renner + 10:53
52 Thomas Baart Van Moer Logistics Cycling Team + 10:56
53 Kevin Genzmer Germany + 10:57
54 Sander Holla Zuid-West Nederland + 11:01
55 Laurids Flinker Blæsbjerg Bach Advokater – FRB Optik CEC Junior + 11:09
56 Chris Oosenburg Amsterdam Racing Academy U19 + 11:37
57 Jannes Veerman District Oost Nederland + 11:42
58 Nick Brand Willebrord Wil Vooruit Juniors + 11:44
59 Max Mosmuller Zuid-Oost Nederland + 11:52
60 Lowie Knaeps Acrog-Tormans BC U19 + 11:58
61 Yanick De Vos Zuid-Oost Nederland + 12:31
62 Wout Remmerie Gaverzicht-BE Okay U19 + 12:55
63 Rens Teunissen Van Manen WV Westland Wil Vooruit U19 + 15:54
DNF Marick Buteijn District Midden
DNF Johan Dorussen District Midden
DNF Sal Meijers District Midden
DNF Spiek Oord District Midden
DNF Ole Stoffels District Midden
DNF Lucas Averesch District Oost Nederland
DNF Pim Funken District Oost Nederland
DNF Mike Spenkelink District Oost Nederland
DNF Mark Groeneveld Forte Wielerzone
DNF Nick Schelvis Forte Wielerzone
DNF Benjamin Boos Germany
DNF Nicolas Zippan Germany
DNF Sander Granberg NCF Region Sør
DNF Sebastian Pollen NCF Region Sør
DNF Emil Skår NCF Region Sør
DNF Neil Heeb Switzerland
DNF Tim Rey Switzerland
DNF Pascal Tappeiner Switzerland
DNF Bastien Willemin Switzerland
DNF Emanuel Wüthrich Switzerland
DNF Tobias Alvestad Team NTG
DNF Oliver Aukland Team NTG
DNF Adrian Kvernbråten Team NTG
DNF Even Thorvaldsen Team NTG
DNF Jelle Bouma WSV Dec Peddelaars
DNF Jordy Brouwer WSV Dec Peddelaars
DNF Joren De Gruijter WSV Dec Peddelaars
DNF Rick Doornbos WSV Dec Peddelaars
DNF Juul Nagengast WSV Dec Peddelaars
DNF Tijn Louwerensen Zuid-Oost Nederland
DNF Joost Stokkermans Zuid-Oost Nederland
DNF Yann Van De Spijker Zuid-Oost Nederland
DNF Charles Sebastian Bjørnseth Zuid-West Nederland
DNF Thijs Kortes Zuid-West Nederland
DNF Noel Rokven Zuid-West Nederland
DNF Tobias Skretting Zuid-West Nederland
DNF Xander Verhaegen Acrog-Tormans BC U19
DNF Estevan Delaunay AG2R Citroën U19 Team
DNF Mathias Sanlaville AG2R Citroën U19 Team
DNF Sam Hutzezon Amsterdam Racing Academy U19
DNF Ivar Kroon Amsterdam Racing Academy U19
DNF Yoël Leeflang Amsterdam Racing Academy U19
DNF Mees Van Duren Amsterdam Racing Academy U19
DNF Luca D’Hollander Avia-Rudyco-Janatrans Cycling Team
DNF Joppe Sterck Avia-Rudyco-Janatrans Cycling Team
DNF Yoran Van Gucht Avia-Rudyco-Janatrans Cycling Team
DNF William Lowth Bach Advokater – FRB Optik CEC Junior
DNF Lucas Toftemark Bach Advokater – FRB Optik CEC Junior
DNF Sven Pollaert BK-Team Juniors
DNF Thorben Segers BK-Team Juniors
DNF Juul Thoolen BK-Team Juniors
DNF Bram Van Eijsden BK-Team Juniors
DNF Sander Eeckhout FlandersColor-Galloo Team
DNF Thomas Szkandera FlandersColor-Galloo Team
DNF Maxim Delrue Gaverzicht-BE Okay U19
DNF Matisse Julien Hot Tubes Cycling
DNF Luca Scuriatti Hot Tubes Cycling
DNF Brooks Wienke Hot Tubes Cycling
DNF Noah Balgenorth LV Niedersachsen
DNF Ole Geisbrecht LV Niedersachsen
DNF Tom Köbernik LV Niedersachsen
DNF Maximilian Lange LV Niedersachsen
DNF Stijn Hezeman Merida Adelaar Development Team
DNF Joris Kranenburg Merida Adelaar Development Team
DNF Marvin Peters Merida Adelaar Development Team
DNF Rik Van Der Wal Merida Adelaar Development Team
DNF Justus Willemsen Merida Adelaar Development Team
DNF Jakov Beirlaen Onder Ons Parike WZW
DNF Iyen Cristofano Onder Ons Parike WZW
DNF Joshua Vandenbossche Onder Ons Parike WZW
DNF Julius Dräger Rose Team NRW
DNF Paul Gehrke Rose Team NRW
DNF Tobias Müller Rose Team NRW
DNF Yan Luis Arrieta Start Junior Cycling Team
DNF Ignacio Campo Start Junior Cycling Team
DNF Andre Cruz Falcon Start Junior Cycling Team
DNF Cesar Macias Start Junior Cycling Team
DNF Matias Sanchez Jimenez Start Junior Cycling Team
DNF Erik Christoffersen Team ABC Junior
DNF Frederik Davidsen Team ABC Junior
DNF Tobias Levring Team ABC Junior
DNF Kristian Egholm Team NPV – Carl Ras Roskilde
DNF Albert Holm Team NPV – Carl Ras Roskilde
DNF Tobias Svarre Team NPV – Carl Ras Roskilde
DNF Lennert Bertels Van Moer Logistics Cycling Team
DNF Quinten Provost Van Moer Logistics Cycling Team
DNF Mathis Baert VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19
DNF Xander Rigole VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19
DNF Jelle Van Achter VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19
DNF Emiel Verschaeve VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19
DNF Mathieu Wulleman VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19
DNF Rube Baeten WAC Team
DNF Wiebe Baeten WAC Team
DNF Borre Van Den Eede WAC Team
DNF Nick Brand Willebrord Wil Vooruit Juniors
DNF Youp De Vos Willebrord Wil Vooruit Juniors
DNF Axel Källberg Willebrord Wil Vooruit Juniors
DNF Thijs Koops WV de Jonge Renner
DNF Sam de Jonge WV Westland Wil Vooruit U19
DNF Jules Sla WV Westland Wil Vooruit U19
DNF Joshua Giddings Z Junior Cycling Team
Back To Top