skip to Main Content

Race Results:

EPZ Omloop van Borsele Juniors – 2022

Information
Nation
Netherlands
Date 24th April
Distance 139.1 km
CAT J-1.1

Results

Pos Rider Team Time
01 Henrik Pedersen Team NPV – Carl Ras Roskilde 3:08:38
02 Stef Koning Wielerzone Nederland + 03
03 Nick Bangert Team Wipotec RLP + 33
04 Vincent Van Dorp Wielerzone Nederland + 41
05 Yorick Slaets Avia-Rudyco Cycling Team + 41
06 Sander Granberg Zuid Nederland + 41
07 Julian Vergouw WPG Amsterdam U19 + 41
08 Zachary Walker Bäckstedt Bike Performance JRT + 44
09 Mattie Dodd Bäckstedt Bike Performance JRT + 45
10 Malthe Sand Thomsen Team NPV – Carl Ras Roskilde + 1:36
11 Jasper Huitema Willebrord Wil Vooruit Juniors + 1:36
12 Juul Nagengast Gepla-Watersley R&D Road Team + 1:36
13 Thom van der Werff Gepla-Watersley R&D Road Team + 1:36
14 Quinten De Buysser Avia-Rudyco Cycling Team + 1:36
15 Jochen Smets Van Mossel Heist CT U19 + 1:36
16 Jelle Boonstra WPG Amsterdam U19 + 1:36
17 Hidde Swart Jegg-DJR Academy U19 + 1:36
18 Brandon Baldacci Z Junior Cycling Team + 1:36
19 Theodor Storm Team NPV – Carl Ras Roskilde + 1:36
20 Thomas Baart Van Moer Logistics Cycling Team + 1:36
21 Ingmar van den Bosch Willebrord Wil Vooruit Juniors + 1:36
22 Jarne van de Ven WV Westland Wil Vooruit U19 + 1:36
23 Arne Desimpelaere EFC – L&R – AGS U19 + 1:36
24 Justin de Hart Gepla-Watersley R&D Road Team + 1:36
25 Maarten Hamminga Wielerzone Nederland + 1:36
26 Karst Hayma Gepla-Watersley R&D Road Team + 1:36
27 Jonatan Abudraham Israel + 1:36
28 Jari Prins Jegg-DJR Academy U19 + 1:36
29 Brain van Marion Wielerzone Nederland + 1:36
30 Bas Van Zuidam Zuid West + 1:36
31 Jonas Beck Team Wipotec RLP + 1:36
32 Nick Brand Willebrord Wil Vooruit Juniors + 1:36
33 Pablo Bonilla Start Junior Cycling Team + 1:36
34 Ciro Perez Start Junior Cycling Team + 1:36
35 Thom van Herwaarden WV Schijndel U19 + 1:36
36 Gus Otte Merida Adelaar Development Team + 1:36
37 Joris Kranenburg Merida Adelaar Development Team + 1:36
38 Bjoern Koerdt Z Junior Cycling Team + 1:36
39 Senne Debucke Van Moer Logistics Cycling Team + 1:36
40 Simen Evertsen-Hegreberg EFC – L&R – AGS U19 + 1:36
41 Jelle Bouma Willebrord Wil Vooruit Juniors + 1:36
42 Milan Feys Avia-Rudyco Cycling Team + 1:36
43 Otto Van Zanden Streetjump-Abloc + 1:36
44 Kristian Egholm Team NPV – Carl Ras Roskilde + 1:36
45 Guy Tahar Israel + 1:36
46 Huw Buck-Jones Bäckstedt Bike Performance JRT + 1:36
47 Robin Vromant EFC – L&R – AGS U19 + 1:40
48 Yorick Brethouwer Jegg-DJR Academy U19 + 1:47
49 Raphaël Mouton Gepla-Watersley R&D Road Team + 4:05
50 Justus Willemsen Merida Adelaar Development Team + 4:05
DNF Mike Krabbenborg Cycling Team Achterhoek
DNF Capu Lamers Cycling Team Achterhoek
DNF Siebe Rensen Cycling Team Achterhoek
DNF Jelle Schieven Cycling Team Achterhoek
DNF Bram Temming Cycling Team Achterhoek
DNF Itamar Bezalel Israel
DNF Yonatan Sacham Israel
DNF Yahav Tutya Israel
DNF Jesper Beiboer Knwu Midden
DNF Stef de Jong Knwu Midden
DNF Jelle Roks Knwu Midden
DNF Ole Stoffels Knwu Midden
DNF Niels Tenniglo Knwu Midden
DNF Karsten Dijs Salland Cycling
DNF Mick Nijveld Salland Cycling
DNF Micha Van Den Hazel Salland Cycling
DNF Dirk de Groof Zuid Nederland
DNF Sam Holtke Zuid Nederland
DNF Noel Rokven Zuid Nederland
DNF Ramon Setz Zuid Nederland
DNF Thorben Segers Zuid Oost
DNF Joost Stokkermans Zuid Oost
DNF Yann Van De Spijker Zuid Oost
DNF Damian Weber Zuid Oost
DNF Hidde Westerink Zuid Oost
DNF Jona De Boel Zuid West
DNF Mees de Vos Zuid West
DNF Sem Hoppenbrouwers Zuid West
DNF Diego Sandee Zuid West
DNF Sil Van Daele Avia-Rudyco Cycling Team
DNF Jens Verbrugghe Avia-Rudyco Cycling Team
DNF Nathan Hardy Bäckstedt Bike Performance JRT
DNF Lucas Jowett Bäckstedt Bike Performance JRT
DNF Natan Duchi EFC – L&R – AGS U19
DNF Thibo Germonprez EFC – L&R – AGS U19
DNF Jarne Anzempamber Isorex Cycling Team
DNF Xander Baele Isorex Cycling Team
DNF Born De Dobbelare Isorex Cycling Team
DNF Tijl Van Renterghem Isorex Cycling Team
DNF Kobe Vandenheede Isorex Cycling Team
DNF Bodhi De Baat Jegg-DJR Academy U19
DNF Rowan van Oord Jegg-DJR Academy U19
DNF Stijn Hezeman Merida Adelaar Development Team
DNF Timo Vlagsma Merida Adelaar Development Team
DNF Tyler Desmet Onder Ons Parike WZW
DNF Kobe Douterlungne Onder Ons Parike WZW
DNF Yoran Maertens Onder Ons Parike WZW
DNF Thomas Soetens Onder Ons Parike WZW
DNF Nehuen Erripa Picazo Start Junior Cycling Team
DNF Heriberto Quiroz Gutierrez Start Junior Cycling Team
DNF Michael Zarate Animas Start Junior Cycling Team
DNF Steijn Oosterveld Streetjump-Abloc
DNF Ravi Raadgers Streetjump-Abloc
DNF Samuel van der Meer Streetjump-Abloc
DNF Sven Van Der Werf Streetjump-Abloc
DNF Noah Wulff Team NPV – Carl Ras Roskilde
DNF Max Märkl Team Wipotec RLP
DNF Malte Sigmund Team Wipotec RLP
DNF Justus Steinmetz Team Wipotec RLP
DNF Quinten Provost Van Moer Logistics Cycling Team
DNF Rune Van Den Branden Van Moer Logistics Cycling Team
DNF Ferre Clerx Van Mossel Heist CT U19
DNF Cisse Duts Van Mossel Heist CT U19
DNF Rune Segers Van Mossel Heist CT U19
DNF Victor Van Dijck Van Mossel Heist CT U19
DNF Rune Caes Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19
DNF Warre Engels Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19
DNF Tommie Ooms Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19
DNF Toon Van Bruggen Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19
DNF Lucas van de Vosse Wielerzone Nederland
DNF Max van der Meulen Willebrord Wil Vooruit Juniors
DNF Mike Derogee WPG Amsterdam U19
DNF Sam Hutzezon WPG Amsterdam U19
DNF Mees Van Duren WPG Amsterdam U19
DNF Wout Joore WV Schijndel U19
DNF Chris Kisters WV Schijndel U19
DNF Guus van den Eijnden WV Schijndel U19
DNF Sjoerd van der Linden WV Schijndel U19
DNF Thomas Engelhard WV Westland Wil Vooruit U19
DNF Sjoerd Te Nijenhuis WV Westland Wil Vooruit U19
DNF Tim V.D Poel WV Westland Wil Vooruit U19
DNF Dani van der Lee WV Westland Wil Vooruit U19
DNF Oliver Akers Z Junior Cycling Team
DNF Jude Chamberlain Z Junior Cycling Team
DNF George Gray Z Junior Cycling Team

,

Back To Top