skip to Main Content

Race Results:

Five rings of Moscow – 2021

Information
Nation Russia
Date 11th June
Where Moscow -> Moscow
What 2nd stage
Distance 136 km

  • Stage
  • Overall
  • Points

Pos Rider Team Time UCI
01 Egor Igoshev Lokosphinx 03:04:53 7
02 Igor Frolov Moscow Region + 00 3
03 Alexander Komin Samara Region + 24 1
04 Artem Ovechkin Russia + 34
05 Evgenii Tikhonin MGFSO + 43
06 Roman Maikin Volga Union Team + 43
07 Aleksandr Bereznyak Volga Union Team + 43
08 Stepan Grigoryan Samara Region + 43
09 Dmitriy Borzov Inex + 43
10 Filippo Ridolfo Novo Nordisk Development + 43
11 Dzianis Mazur BelAZ Team + 43
12 Robbe Ceurens Novo Nordisk Development + 43
13 Valeriy Fatkullin Inex + 43
14 Sergey Belyakov SSHOR-Korenkova + 43
15 Viacheslav Ivanov Sankt Petersburg + 43
16 Stepan Kurianov Russia + 43
17 Alexandr Ovsyannikov Vino – Astana Motors + 43
18 Yauheni Karaliok Minsk CC + 43
19 Vasili Strokau Minsk CC + 43
20 Matvey Zubov MGFSO + 43
21 Artur Ershov Sverdlovsk Region + 43
22 Victor Manakov Dynamo Moscow + 43
23 Sergey Kurianov Tyumen Region + 43
24 Arseny Nikiforov Sankt Petersburg + 53
25 Nikita Kirzhaykin Crimea Republic + 01:07
26 Raman Tsishkou BelAZ Team + 01:07
27 Yauheni Sobal Minsk CC + 01:21
28 Gleb Kugaevskiy Tyumen Region + 01:29
29 Samir Jabrayilov Azerbaijan + 01:43
30 Dmitri Puzanov Samara Region + 01:43
31 Kiryl Kavaliou BelAZ Team + 01:43
32 Sergei Rostovcev Russia + 02:39
33 Raman Ramanau BelAZ Team + 02:39
34 Aliaksandr Piasetski Minsk CC + 02:49
35 Bogdan Gansevich Tyumen Region + 03:09
36 Konstantin Pronin Sverdlovsk Region + 03:13
37 Sergey Firsanov Russia + 03:13
38 Alexandr Semenov Vino – Astana Motors + 03:13
39 Mikhail Viunoshev Sverdlovsk Region + 03:13
40 Sergey Luchshenko Almaty Cycling Team + 03:13
41 Evgeny Zotov Russia + 03:13
42 Nikita Shulchenko Volga Union Team + 04:14
43 Dainis Bricis Ferei-CCN + 04:15
44 Mikhail Shemetau Belarus U23 + 04:15
45 Louis Evans Novo Nordisk Development + 04:15
46 Bulat Khalikov Inex + 04:15
47 Sergei Kiselev Crimea Republic + 04:15
48 Musa Mikayilzada Azerbaijan + 04:22
49 Ivan Gerasimov MGFSO + 05:14
50 Mikhail Besaha Ferei-CCN + 05:14
51 Grigoriy Shtein Vino – Astana Motors + 06:03
52 Kanstantsin Bialiauski BelAZ Team + 08:56
53 Aliaksei Shnyrko Minsk CC + 08:58
54 Alexander Shakotko MGFSO + 09:07
55 Aleksandr Smirnov Sankt Petersburg + 09:07
56 Maxim Gridchin Almaty Cycling Team + 09:07
57 Madi Azen Almaty Cycling Team + 09:34
58 Ulugbek Saidov Novo Nordisk Development + 09:34
59 Damir Zabirov Uzbekistan + 09:36
60 Roy Eefting Ferei-CCN + 10:44
61 Kirill Malkov Novosibirsk Region + 11:11
62 Nikolai Potekalo SSHOR-Korenkova + 11:11
63 Roman Kustadinchev Krasnodar Region + 11:39
64 Timofei Sherstnev Moscow Region + 11:41
65 Akramjon Sunnatov Uzbekistan + 12:09
66 Ivan Iulkin SSHOR-Korenkova + 12:21
67 Roman Ilyin GUOR Shelkovo + 12:21
68 Maksim Grishin Samara Region + 12:21
69 Zakhar Kaminski Belarus U23 + 12:21
70 Dmitriy Rozanov GUOR Shelkovo + 12:21
71 Vasiliy Suchkov Krasnodar Region + 12:21
72 Anton Zhavrid Belarus U23 + 12:21
73 Vlas Shichkin Lokosphinx + 12:25
74 Evgeny Zverkov Samara Region + 12:25
75 Mikhail Fokin Moscow Region + 12:28
76 Konstantin Nekrasov Moscow Region + 12:30
77 Oleg Senokosov Tyumen Region + 15:57
78 Arsentiy Ustinov GUOR Shelkovo + 16:21
79 Vasili Bialiauski Minsk CC + 18:16
80 Nikita Stenkovoy Uzbekistan + 18:16
OOT Sultanmurat Miraliyev Almaty Cycling Team
OOT Maxim Popugayev Almaty Cycling Team
OOT Vadzim Kasiankou Belarus U23
OOT Botirjon Ismatov Uzbekistan
OOT Yauheni Akhramenka BelAZ Team
OOT Alexander Sergeev Crimea Republic
OOT Ruslan Khudyakov SSHOR-Korenkova
DNF Elchin Asadov Azerbaijan
DNF Dzmitry Ivanchanka Belarus U23
DNF Konstantin Elli Uzbekistan
DNF Evgeniy Yeremin Dynamo Moscow
DNF Vincent Louiche Ferei-CCN
DNF Maksim Piskunov Krasnodar Region
DNF Kirill Kapustin Moscow Region
DNF Ilia Baidikov Samara Region
DNF Sergey Malnev Sankt Petersburg
DNF Daniil Savekin SSHOR-Korenkova
Back To Top