skip to Main Content

Race Results:

GP Marmo – 2022

Information
Nation
Italy
Date 8th May
Distance 174 km
CAT 1.2U

Results

Pos Rider Team Time UCI
01 Alessio Martinelli Bardiani CSF Faizanè 4:10:00 30
02 Francesco Busatto General Store-Essegibi-F.Ili Curia + 00 25
03 Pirmin Benz Germany + 00 20
04 Yaroslav Parashchak Carnovali-Rime + 45 15
05 Edoardo Zamperini Zalf Euromobil Désirée Fior + 45 10
06 Lorenzo Balestra Team Colpack Ballan + 45 5
07 Federico Iacomoni Carnovali-Rime + 45 3
08 Valter Ghigino Casillo- Petroli Firenze -Hopplà + 45 1
09 Mattia Guasco Team Qhubeka + 45 1
10 Alessandro Pinarello Bardiani CSF Faizanè + 45 1
11 Carlo Favretto General Store-Essegibi-F.Ili Curia + 45
12 Martin Messner WSA KTM Graz p/b Leomo + 45
13 Gabriele Porta Casillo- Petroli Firenze -Hopplà + 45
14 Luca Cretti Casillo- Petroli Firenze -Hopplà + 45
15 Giacomo Villa Biesse-Carrera + 1:10
16 Alberto Bruttomesso Zalf Euromobil Désirée Fior + 1:55
17 Kristians Belohvosciks U.C.Monaco + 3:30
18 Martin Marcellusi Bardiani CSF Faizanè + 3:40
19 Manlio Moro Zalf Euromobil Désirée Fior + 3:40
20 Nicolo Parisini Team Qhubeka + 3:40
21 Magnus Henneberg Rostese Giant ASD + 3:47
22 Pietro Ferrari Rostese Giant ASD + 3:55
23 Kevin Bonaldo Team Qhubeka + 3:55
24 Andrea Cantoni Casillo- Petroli Firenze -Hopplà + 3:55
25 Davide Cattelan Zalf Euromobil Désirée Fior + 3:55
26 Alessio Bonelli Biesse-Carrera + 3:55
27 Giovanni Bortoluzzi Work Service-Vitalcare-Dynatek + 3:55
28 Andrea Biancalani Beltrami TSA Tre Colli + 3:55
29 Fabio Garzi G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali + 3:55
30 Samuele Gimignani Maltinti- Banca di Cambiano + 3:55
31 Stefano Rizza Parkpre Racing Team + 3:55
32 Efrem Gebrehiwet Team Qhubeka + 3:55
33 Gianmarco Carpene General Store-Essegibi-F.Ili Curia + 3:55
34 Nicolo Pettiti Overall Cycling Team + 3:55
35 Nicholas Spinelli Maltinti- Banca di Cambiano + 3:55
36 Sergio Meris Team Colpack Ballan + 3:55
37 Alex Tolio Bardiani CSF Faizanè + 3:55
38 Kyrylo Tsarenko Gallina Ecotek Lucchini + 3:55
39 Nahom Zerai Team Qhubeka + 3:55
40 Alessandro Venturini G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali + 3:55
41 Maksym Bilyi U.C.Monaco + 3:55
42 Ludovico Crescioli G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali + 3:55
43 Moritz Czasa Germany + 3:55
44 Dylan Hopkins Ljubljana Gusto Santic + 3:55
45 Anze Skok Ljubljana Gusto Santic + 3:55
46 Tommaso Dati Maltinti- Banca di Cambiano + 3:55
47 Tommaso Tessiore U.C.Monaco + 3:55
48 Mattia Piccini Team Malmantile + 3:55
49 Maximilian Kabas WSA KTM Graz p/b Leomo + 3:55
50 Mattias Nordal Biesse-Carrera + 3:55
51 Sven Redmann Germany + 3:55
52 Andrea Gatti Gallina Ecotek Lucchini + 3:55
53 Diego Bosini Casillo- Petroli Firenze -Hopplà + 3:55
54 Lorenzo Viviani Polisportiva Tripetetolo + 3:55
55 Matteo Regnanti Maltinti- Banca di Cambiano + 3:55
56 Lorenzo Ginestra Work Service-Vitalcare-Dynatek + 3:55
57 Mattia Benedetti Futura Team Rosini + 3:55
58 Matteo Sasso Overall Cycling Team + 3:55
59 Teo Pecnik Ljubljana Gusto Santic + 3:55
60 Matteo Ambrosini Team Colpack Ballan + 3:55
61 Alessio Nieri Bardiani CSF Faizanè + 3:55
62 Mikel Demiri Zero Zero IKJ Sport + 3:55
63 Riccardo Ciuccarelli Biesse-Carrera + 3:55
64 Matteo Amella Team Corratec + 3:55
65 Lorenzo Roda Biesse-Carrera + 3:55
66 Pietro Aimonetto Beltrami TSA Tre Colli + 3:55
67 David Camargo Hernandez Pistoiese Cycling Team + 3:55
68 Elia Tovazzi Carnovali-Rime + 3:55
69 Simone Olivero Team Corratec + 3:55
70 Tommaso Bazzica Team Malmantile + 6:30
71 Fabijan Kralj Ljubljana Gusto Santic + 6:30
72 Lorenzo Peschi Team Malmantile + 6:30
73 Lorenzo Tedeschi G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali + 6:30
74 Leo Kerschbaumer WSA KTM Graz p/b Leomo + 6:30
75 Veeti Vainio U.C.Monaco + 6:30
76 Alessio Portello Zalf Euromobil Désirée Fior + 6:55
77 Davide Vignato General Store-Essegibi-F.Ili Curia + 6:55
78 Moritz Kretschy Germany + 6:55
79 Giulio Pellizzari Bardiani CSF Faizanè + 6:55
80 Bernardo Angiolini Gragnano Sporting Club Caselli + 6:55
DNF Philipp Gebhardt Germany
DNF Leon Heinemann Germany
DNF Federico Ceolin Beltrami TSA Tre Colli
DNF Nicola Rossi Beltrami TSA Tre Colli
DNF Michael Vanni Beltrami TSA Tre Colli
DNF Anders Foldager Biesse-Carrera
DNF Giovanni De Carlo Carnovali-Rime
DNF Lorenzo Fraccaro Carnovali-Rime
DNF Alex Raimondi Carnovali-Rime
DNF Matteo Fiaschi Casillo- Petroli Firenze -Hopplà
DNF Cristopher Bellissimo Futura Team Rosini
DNF Alessandro Capoferri Futura Team Rosini
DNF Giovanni Cioni Futura Team Rosini
DNF Marco Fermanelli Futura Team Rosini
DNF Giacomo Presenzini Futura Team Rosini
DNF Gregorio Butteroni G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali
DNF Matteo Lapo Bozicevich G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali
DNF Domenico Cirlincione Gallina Ecotek Lucchini
DNF Riccardo Perani Gallina Ecotek Lucchini
DNF Diego Ressi Gallina Ecotek Lucchini
DNF Oleksandr Shchypak Gallina Ecotek Lucchini
DNF Marco Palomba General Store-Essegibi-F.Ili Curia
DNF Lorenzo Boschi Gragnano Sporting Club Caselli
DNF Federico Galeotti Gragnano Sporting Club Caselli
DNF Leonardo Galigani Gragnano Sporting Club Caselli
DNF Blaz Avbelj Ljubljana Gusto Santic
DNF Adam Jordan Ljubljana Gusto Santic
DNF Ivan Arturo Ojeda Maltinti- Banca di Cambiano
DNF Luca Belloni Overall Cycling Team
DNF Gabriele Coloberti Overall Cycling Team
DNF Ioannis Davarias Overall Cycling Team
DNF Leonardo Giani Overall Cycling Team
DNF Matteo Barsottelli Parkpre Racing Team
DNF Andrea Alfio Bruno Parkpre Racing Team
DNF Jeferson Ruiz Parkpre Racing Team
DNF Ivan Troia Parkpre Racing Team
DNF Matteo Falchi Pistoiese Cycling Team
DNF Matteo Magalotti Pistoiese Cycling Team
DNF Angelo Sulaj Pistoiese Cycling Team
DNF Niccolo Ciafardini Polisportiva Tripetetolo
DNF Mauro Pietro De Vita Polisportiva Tripetetolo
DNF Giulio Fabbri Polisportiva Tripetetolo
DNF Gaddo Gavilli Polisportiva Tripetetolo
DNF Lapo Gavilli Polisportiva Tripetetolo
DNF Francesco Binetti ProGit Cycling Team
DNF Andrea Chiarucci ProGit Cycling Team
DNF Francesco Giampietro ProGit Cycling Team
DNF Vincenzo Piarulli ProGit Cycling Team
DNF Mattia Maria Varalla ProGit Cycling Team
DNF Matteo Casetta Rostese Giant ASD
DNF Edoardo Laino Rostese Giant ASD
DNF Tommaso Rosa Rostese Giant ASD
DNF Damiano Valerio Rostese Giant ASD
DNF Dmitriy Bocharov Tashkent City Professional Cycling
DNF Danil Evdokimov Tashkent City Professional Cycling
DNF Aleksey Fomovskiy Tashkent City Professional Cycling
DNF Botirjon Ismatov Tashkent City Professional Cycling
DNF Behzodbek Rakhimbaev Tashkent City Professional Cycling
DNF Damir Zabirov Tashkent City Professional Cycling
DNF Alessandro Baroni Team Colpack Ballan
DNF Karim Raviele Team Colpack Ballan
DNF Preslav Balabanov Team Corratec
DNF Lorenzo Iacchi Team Corratec
DNF Luca Marziale Team Corratec
DNF Jose Pitti Team Corratec
DNF Andrea Buti Team Malmantile
DNF Maksym Varenyk Team Malmantile
DNF Gebrihiwet Berhane Team Qhubeka
DNF August Höglund U.C.Monaco
DNF Andrea Berzi Viris Vigevano
DNF Nicolo De Lisi Viris Vigevano
DNF Francesco Galimberti Viris Vigevano
DNF Lorenzo Galimberti Viris Vigevano
DNF Marco Rancilio Viris Vigevano
DNF Filippo Dignani Work Service-Vitalcare-Dynatek
DNF Samuele Mion Work Service-Vitalcare-Dynatek
DNF Christian Danilo Pase Work Service-Vitalcare-Dynatek
DNF Eric Paties Montagner Work Service-Vitalcare-Dynatek
DNF Valentin Götzinger WSA KTM Graz p/b Leomo
DNF Paul Rosegger WSA KTM Graz p/b Leomo
DNF Alessio Acco Zalf Euromobil Désirée Fior
DNF Francesco Franchini Zero Zero IKJ Sport
DNF Filippo Morelli Zero Zero IKJ Sport
DNF Alessandro Rocchiccioli Zero Zero IKJ Sport
DNF Pietro Salvadori Zero Zero IKJ Sport
DNF Flavio Santucci Zero Zero IKJ Sport

,

Back To Top