Skip to content
GP Miguel Indurain

Race Results:

GP Miguel Indurain

Information

Results UCI

Pos Rider Team UCI Time
1 McNulty Brandon UAE Team Emirates 200 04:55:48
2 Van Gils Maxim Lotto Dstny 150 + 00
3 Onley Oscar Team dsm-firmenich PostNL 125 + 02
4 Izagirre Ion Cofidis 100 + 06
5 Ryan Archie EF Education-EasyPost 85 + 08
6 Battistella Samuele Astana Qazaqstan Team 70 + 16
7 Champoussin Clément ARKEA-B&B HOTELS 60 + 16
8 Cras Steff TotalEnergies 50 + 16
9 Schachmann Max BORA-hansgrohe 40 + 16
10 Barceló Fernando Caja Rural-Seguros RGA 35 + 16
11 Barguil Warren Team dsm-firmenich PostNL 30 + 23
12 Berrade Urko Equipo Kern Pharma 25 + 26
13 del Toro Isaac UAE Team Emirates 20 + 31
14 De Pretto Davide Team Jayco-AlUla 15 + 31
15 Sivakov Pavel UAE Team Emirates 10 + 34
16 Arrieta Igor UAE Team Emirates 5 + 34
17 Baudin Alex Decathlon AG2R La Mondiale Team 5 + 36
18 Donovan Mark Q36.5 Pro Cycling Team 5 + 42
19 Double Paul Team Polti Kometa 5 + 44
20 de la Cruz David Q36.5 Pro Cycling Team 5 + 53
21 Verona Carlos Lidl-Trek 5 + 53
22 Miquel Delgado Pau Equipo Kern Pharma 5 + 01:05
23 Guerreiro Ruben Movistar Team 5 + 01:12
24 Leemreize Gijs Team dsm-firmenich PostNL 5 + 01:17
25 Hamilton Lucas Team Jayco-AlUla 5 + 01:20
26 Garofoli Gianmarco Astana Qazaqstan Team 5 + 01:20
27 Ruiz Ibon Equipo Kern Pharma 5 + 01:24
28 Serrano Gonzalo Movistar Team 5 + 01:24
29 Chaves Esteban EF Education-EasyPost 5 + 01:24
30 Barrenetxea Jon Movistar Team 5 + 01:28
31 Mintegi Iker Euskaltel-Euskadi 3 + 01:29
32 Barré Louis ARKEA-B&B HOTELS 3 + 01:31
33 Iribar Unai Equipo Kern Pharma 3 + 01:31
34 Bregnhøj Mathias Sabgal-Anicolor Cycling Team 3 + 01:31
35 Verre Alessandro ARKEA-B&B HOTELS 3 + 01:35
36 Bernard Julien Lidl-Trek 3 + 01:44
37 Cepeda Alexander EF Education-EasyPost 3 + 01:51
38 Bagioli Andrea Lidl-Trek 3 + 02:05
39 Adrià Roger BORA-hansgrohe 3 + 02:05
40 Uran Rigoberto EF Education-EasyPost 3 + 02:10
41 Bennett George Israel-Premier Tech + 02:16
42 Martin Alex Team Polti Kometa + 02:18
43 Castrillo Pablo Equipo Kern Pharma + 02:20
44 Martín Gotzon Euskaltel-Euskadi + 02:50
45 Azparren Enekoitz Euskaltel-Euskadi + 02:52
46 Molenaar Alex Illes Balears Arabay Cycling + 02:52
47 Prades Eduard Caja Rural-Seguros RGA + 02:52
48 Izagirre Gorka Cofidis + 02:55
49 Amezqueta Julen Illes Balears Arabay Cycling + 02:55
50 Nicolau Joel Caja Rural-Seguros RGA + 02:57
51 Sepulveda Eduardo Lotto Dstny + 02:57
52 Peters Nans Decathlon AG2R La Mondiale Team + 03:01
53 Fernandez Sinuhé Burgos-BH + 03:09
54 Pronskiy Vadim Astana Qazaqstan Team + 03:09
55 Fancellu Alessandro Q36.5 Pro Cycling Team + 03:14
56 Diaz Jose Manuel Burgos-BH + 03:17
57 Ezquerra Jesus Burgos-BH + 03:17
58 Gall Felix Decathlon AG2R La Mondiale Team + 03:17
59 Gregaard Jonas Lotto Dstny + 03:17
60 Jegat Jordan TotalEnergies + 03:17
61 De La Parte Victor Euskaltel-Euskadi + 03:17
62 Jungels Bob BORA-hansgrohe + 03:21
63 Garosio Andrea Team Polti Kometa + 03:25
64 Cepeda Jefferson Caja Rural-Seguros RGA + 03:33
65 Mulubrhan Henok Astana Qazaqstan Team + 03:38
66 Tesfazion Natnael Lidl-Trek + 03:38
67 Iturria Mikel Euskaltel-Euskadi + 03:39
68 Samitier Sergio Movistar Team + 03:39
69 Sanchez Pelayo Movistar Team + 03:39
70 Lastra Jonathan Cofidis + 03:39
71 Buchmann Emanuel BORA-hansgrohe + 03:39
72 Engelhardt Felix Team Jayco-AlUla + 04:07
73 Moniquet Sylvain Lotto Dstny + 04:13
74 Currie Logan Lotto Dstny + 04:13
75 Mühlberger Gregor Movistar Team + 04:13
76 O´Brien Liam Lidl-Trek + 04:59
77 Hajek Alexander BORA-hansgrohe + 05:03
78 Schultz Nick Israel-Premier Tech + 05:21
79 Vuillermoz Alexis TotalEnergies + 05:44
80 Fisher-Black Finn UAE Team Emirates + 05:44
81 Aranburu Alex Movistar Team + 06:34
82 Cobo Ivan Equipo Kern Pharma + 07:42
83 Muñoz Francisco Team Polti Kometa + 07:42
84 Hänninen Jaakko Decathlon AG2R La Mondiale Team + 07:52
85 Lapeira Paul Decathlon AG2R La Mondiale Team + 07:52
86 Shaw James EF Education-EasyPost + 08:13
87 Nerurkar Lukas EF Education-EasyPost + 08:13
88 Howson Damien Q36.5 Pro Cycling Team + 08:24
89 Sorarrain Gorka Caja Rural-Seguros RGA + 09:46
90 Ries Michel ARKEA-B&B HOTELS + 09:47
91 Johansen Julius Sabgal-Anicolor Cycling Team + 09:47
92 Riccitello Matthew Israel-Premier Tech + 09:53
93 Leidert Louis Lidl-Trek + 09:55
94 Whelan James Q36.5 Pro Cycling Team + 10:04
95 Lopez Joseba Caja Rural-Seguros RGA + 10:10
96 Herrada Jesus Cofidis + 10:15
97 Hermans Ben Cofidis + 10:15
98 Tusveld Martijn Team dsm-firmenich PostNL + 10:15
99 Juaristi Txomin Euskaltel-Euskadi + 10:20
100 Bol Jetse Burgos-BH + 10:23
101 Chzhan Igor Astana Qazaqstan Team + 11:37
102 Domingues Duarte Sabgal-Anicolor Cycling Team + 16:14
103 Gonzalez Asier Pablo Illes Balears Arabay Cycling + 16:14
104 Chumil Sergio Burgos-BH + 17:43
105 Esparza Unai Illes Balears Arabay Cycling + 17:44
DNF Fayolle Jean-Loup ARKEA-B&B HOTELS
DNF Rodriguez Cristian ARKEA-B&B HOTELS
DNF Tjøtta Martin ARKEA-B&B HOTELS
DNF Kuzmin Anton Astana Qazaqstan Team
DNF Walker Max Astana Qazaqstan Team
DNF Sobrero Matteo BORA-hansgrohe
DNF Wandahl Frederik BORA-hansgrohe
DNF Delgado David Burgos-BH
DNF Vacek Karel Burgos-BH
DNF Berwick Sebastian Caja Rural-Seguros RGA
DNF Champion Thomas Cofidis
DNF Armirail Bruno Decathlon AG2R La Mondiale Team
DNF Beloki Markel EF Education-EasyPost
DNF Márquez Martí Equipo Kern Pharma
DNF Etxeberria Asier Euskaltel-Euskadi
DNF Ariño Bolinches Gonzalo Illes Balears Arabay Cycling
DNF Garcia Soriano Jose Maria Illes Balears Arabay Cycling
DNF Riera Joan Albert Illes Balears Arabay Cycling
DNF Hollyman Mason Israel-Premier Tech
DNF Williams Stephen Israel-Premier Tech
DNF Woods Michael Israel-Premier Tech
DNF Würtz Schmidt Mads Israel-Premier Tech
DNF Felline Fabio Lidl-Trek
DNF Adamietz Johannes Lotto Dstny
DNF De Gendt Thomas Lotto Dstny
DNF Azparren Xabier Q36.5 Pro Cycling Team
DNF Conca Filippo Q36.5 Pro Cycling Team
DNF Baptista Gabriel Sabgal-Anicolor Cycling Team
DNF Caetanita Tiago Sabgal-Anicolor Cycling Team
DNF Figueiredo Frederico Sabgal-Anicolor Cycling Team
DNF Garcia Janeiro Guillermo Sabgal-Anicolor Cycling Team
DNF Dunbar Edward Team Jayco-AlUla
DNF Porter Rudy Team Jayco-AlUla
DNF Schmid Mauro Team Jayco-AlUla
DNF Yates Simon Team Jayco-AlUla
DNF De Cassan Davide Team Polti Kometa
DNF Serrano Javier Team Polti Kometa
DNF Bodet Vincent Team dsm-firmenich PostNL
DNF Combaud Romain Team dsm-firmenich PostNL
DNF Leijnse Enzo Team dsm-firmenich PostNL
DNF Burgaudeau Mathieu TotalEnergies
DNF Doubey Fabien TotalEnergies
DNF Grellier Fabien TotalEnergies
DNF Jousseaume Alan TotalEnergies
DNF Soler Marc UAE Team Emirates

,

Back To Top