skip to Main Content

Race Results:

GP Polski Via Odra – 2021

Information
Nation
Poland
Date 18th July
Distance 147 km
CAT 1.2
Pos Rider Team Time UCI
01 Itamar Einhorn Israel 3:11:56 40
02 Alois Kankovsky Elkov – Kasper + 00 30
03 Matteo Pongiluppi Gallina-Ekotek-Colosio + 00 25
04 Jakub Kaczmarek HRE Mazowsze Serce Polski + 00 20
05 Mihkel Räim HRE Mazowsze Serce Polski + 00 15
06 Adam Toupalik Elkov – Kasper + 00 10
07 Pawel Franczak Voster ATS Team + 00 5
08 Petr Fiala Topforex – ATT Investments PCT + 00 3
09 Pavel Kelemen Team Dukla Praha + 00 3
10 Piotr Mierzynski TC Chrobry Scott Glogow + 00 3
11 Manuel Belloni Gallina-Ekotek-Colosio + 00
12 Rotem Tene Israel + 00
13 Pawel Szostka TC Chrobry Scott Glogow + 00
14 Tobias Vanco Dukla Banská Bystrica + 00
15 Jan Stöhr Cycling Academy Trencin + 00
16 Marcin Zarebski TC Chrobry Scott Glogow + 00
17 Vojtech Kminek TJ Favorit Brno + 00
18 Petr Kelemen Elkov – Kasper + 00
19 Marton Solymosi Epronex-Gesu + 00
20 Petr Klabouch Topforex – ATT Investments PCT + 00
21 Jan Barta Elkov – Kasper + 00
22 Jan Fijak Luks Trojka Piaseczno + 00
23 Pawel Bernas HRE Mazowsze Serce Polski + 00
24 Michal Rotter TJ Favorit Brno + 00
25 Jiri Petrus Topforex – ATT Investments PCT + 00
26 Martin Chren Dukla Banská Bystrica + 00
27 Juraj Bellan Dukla Banská Bystrica + 00
28 Samuel Oros Cycling Academy Trencin + 00
29 Stanislav Beres Regionalny vyber SR + 00
30 Adam Stachowiak HRE Mazowsze Serce Polski + 00
31 Karel Tyrpekl Topforex – ATT Investments PCT + 00
32 Zsolt Istlstekker Epronex-Gesu + 00
33 Walter Calzoni Gallina-Ekotek-Colosio + 00
34 Davide Bauce Gallina-Ekotek-Colosio + 00
35 Idan Rajuan Israel + 08
36 Jakub Toupalik Elkov – Kasper + 11
37 Sylwester Janiszewski Voster ATS Team + 11
38 Matej Zahalka Elkov – Kasper + 11
39 Marcin Budzinski HRE Mazowsze Serce Polski + 20
40 Andrea Gatti Gallina-Ekotek-Colosio + 22
41 Tomasz Budzinski HRE Mazowsze Serce Polski + 24
42 Jacopo Pesenti Gallina-Ekotek-Colosio + 32
43 Richard Coma Regionalny vyber SR + 37
44 Omer Maka Israel + 37
45 Filip Merta Regionalny vyber SR + 37
46 Dominik Horak AC Sparta Praha + 37
47 Stefan Nota Regionalny vyber SR + 37
48 Maciej Stelczyk TC Chrobry Scott Glogow + 37
49 Szymon Rekita Voster ATS Team + 37
50 Jakub Murias Voster ATS Team + 37
51 Martin Kohout AC Sparta Praha + 37
52 Bendeguz Matyas Nagy Epronex-Gesu + 37
53 Mateusz Manowski Luks Trojka Piaseczno + 37
54 Tomas Nagy Regionalny vyber SR + 37
55 Bence Mate Csorba MKB Cycling Team + 37
56 Michal Prochazka TJ Favorit Brno + 37
57 David Kasko Regionalny vyber SR + 37
58 Martin Volf AC Sparta Praha + 37
59 Patryk Gieracki TC Chrobry Scott Glogow + 37
60 Peter Hetfleis Topforex – ATT Investments PCT + 37
61 Tomas Kalojiros Cycling Academy Trencin + 37
62 Vlad Logionov Israel + 37
63 Alon Yogev Israel + 37
64 Norbert Hrenko MKB Cycling Team + 37
65 Armin Konrad Santa MKB Cycling Team + 37
66 Pavel Stöhr Cycling Academy Trencin + 37
67 Karel Camrda Topforex – ATT Investments PCT + 37
68 Pawel Cieslik Voster ATS Team + 37
69 Martin Haring Dukla Banská Bystrica + 37
70 Krzysztof Parma Voster ATS Team + 37
71 Adam Osterling MKB Cycling Team + 37
72 Marek Canecky Dukla Banská Bystrica + 37
73 Gergely Kiss Epronex-Gesu + 37
74 Bartosz Troszok Luks Trojka Piaseczno + 1:27
75 Patrik Tybor Dukla Banská Bystrica + 1:27
76 Mihaly Goher MKB Cycling Team + 1:27
77 Jan Kaspar Team Dukla Praha + 1:27
78 Adam Krenek TJ Favorit Brno + 1:27
79 Jan Vones Team Dukla Praha + 1:27
80 David Kopelent TJ Favorit Brno + 1:27
81 Michal Schuran AC Sparta Praha + 1:27
82 Petr Hampl TJ Favorit Brno + 1:27
83 Lajos Forro MKB Cycling Team + 1:27
84 Ladislav Frolek Cycling Academy Trencin + 1:59
85 Nicolas Pietrula Team Dukla Praha + 3:51
86 Denis Rugovac Team Dukla Praha + 3:51
87 Jan Ryba AC Sparta Praha + 4:16
88 Richard Habermann AC Sparta Praha + 4:17
DNS Andrej Liska Cycling Academy Trencin
DNF Jan Szary Luks Trojka Piaseczno
DNF Michal Milian TC Chrobry Scott Glogow
Back To Top