skip to Main Content

Race Results:

Solidarnosc Champions – 2022

Stage Overall Youth Points Team

Pos Rider Team Time UCI
01 Vermeltfoort Coen VolkerWessels Cycling Team 02:08:07 7
02 Banaszek Alan HRE Mazowsze Serce Polski + 00 3
03 Mihkels Madis Team Ampler-Tartu2024 + 00 1
04 Dehairs Simon Alpecin-Fenix Development Team + 00
05 Stosz Patryk Voster ATS Team + 00
06 Barta Tomas ATT Investments + 00
07 Hohmann Lars Metec-Solarwatt p/b Mantel + 00
08 Proc Bartlomiej Santic-Wibatech + 00
09 Rubenis Pauls Team Ampler-Tartu2024 + 00
10 Kalverss Matiss Latvia + 00
11 Kurits Joonas Team Ampler-Tartu2024 + 00
12 Mierzynski Piotr TC Chrobry Scott Glogow + 00
13 Lasinis Venantas Kaunas Cycling Team + 00
14 Wawrzyniak Karol KS Pogon Mostostal Pulawy + 00
15 Lewandowski Radoslaw Pomorze Zachodnie + 00
16 Vandeputte Niels Alpecin-Fenix Development Team + 00
17 Fratczak Radoslaw Polski Torowa + 00
18 Karl Adam Kristof Epronex-Hungary Cycling Team + 00
19 Nikkels Eelke DIFTAR – De Volharding + 00
20 Luijk Andre Dutch Food Valley Cycling Team + 00
21 Ter Weeme Jelle Monda Vakantieparken-Ijsselstreek + 00
22 Van Izerloo Beau Monda Vakantieparken-Ijsselstreek + 00
23 Pawlak Grzegorz Bialini Elitewheels RevoltTech + 00
24 Rouffaer Lars Allinq Continental Cyclingteam + 00
25 Belohvosciks Kristians Latvia + 00
26 Richter Peter Berthold Rad Team + 00
27 Van Sintmaartensdijk Roel VolkerWessels Cycling Team + 00
28 Nocen Maciej Warmii I Mazur + 00
29 Riman Jakub Cyklo Tym Havirov Team + 00
30 Drost Melvin Monda Vakantieparken-Ijsselstreek + 00
31 Christensen Ryan Bolton Equities Black Spoke + 00
32 Delden Bart DIFTAR – De Volharding + 00
33 Dolleschal Patrick Epronex-Hungary Cycling Team + 00
34 Kot Julian Polski Torowa + 00
35 Sonnleitner Jonas Santic-Wibatech + 00
36 Van der Meer Nick VolkerWessels Cycling Team + 00
37 Miazga Jan Luks Trojka Piaseczno + 00
38 Biernacki Filip Warmii I Mazur + 00
39 Schmieder Giovanni Berthold Rad Team + 00
40 Centka Kacper Pomorze Zachodnie + 00
41 Cortjens Ryan Alpecin-Fenix Development Team + 00
42 Podlaski Michal Luks Trojka Piaseczno + 00
43 Budzinski Tomasz HRE Mazowsze Serce Polski + 00
44 Kroeze Danny Dutch Food Valley Cycling Team + 00
45 Franz Toni Berthold Rad Team + 00
46 Cieslik Pawel Voster ATS Team + 00
47 Stocek Matus ATT Investments + 00
48 Rotter Michal ATT Investments + 00
49 Pomian Szymon Pomorze Zachodnie + 00
50 Kotulski Przemyslaw Cyklo Tym Havirov Team + 00
51 Quaedvlieg Lars DIFTAR – De Volharding + 00
52 Zarebski Marcin KS Pogon Mostostal Pulawy + 00
53 Klaver Jente VolkerWessels Cycling Team + 00
54 Sporysch Daniel ATT Investments + 00
55 Van Weele Jannes DIFTAR – De Volharding + 00
56 Istlstekker Zsolt Epronex-Hungary Cycling Team + 00
57 Den Braber Tim DIFTAR – De Volharding + 00
58 Vindecs Agris Latvia + 00
59 Hetfleis Petr ATT Investments + 00
60 Mikutis Aivaras Team Ampler-Tartu2024 + 00
61 Banaszek Adrian HRE Mazowsze Serce Polski + 00
62 Van Veenendaal Hidde Metec-Solarwatt p/b Mantel + 00
63 Migas Dawid Warmii I Mazur + 00
64 Luke Daniel Dutch Food Valley Cycling Team + 00
65 Vandebosch Toon Alpecin-Fenix Development Team + 00
66 De Lange Thijs Metec-Solarwatt p/b Mantel + 00
67 Paterson Aden Allinq Continental Cyclingteam + 00
68 Currie Logan Bolton Equities Black Spoke + 00
69 Mank Jozef Warmii I Mazur + 00
70 Fijak Jan Luks Trojka Piaseczno + 00
71 Majewski Kacper Polski Torowa + 00
72 Chmielewski Ignacy KS Pogon Mostostal Pulawy + 00
73 Bierkens Tim Allinq Continental Cyclingteam + 00
74 Tulner Rens Metec-Solarwatt p/b Mantel + 00
75 Grabis Mateusz Voster ATS Team + 00
76 Van Ekeren Niels Metec-Solarwatt p/b Mantel + 00
77 Wyseure Joran Alpecin-Fenix Development Team + 00
78 Dabski Patryk Luks Trojka Piaseczno + 00
79 Garbolinski Klaudiusz Bialini Elitewheels RevoltTech + 00
80 Krasts Alekss Team Ampler-Tartu2024 + 00
81 Petaks Rodzers Latvia + 00
82 Kielich Timo Alpecin-Fenix Development Team + 00
83 Prudnikau Dzmitry Bialini Elitewheels RevoltTech + 00
84 Müller Maximilian Team Hanau – Storck + 00
85 Eising Tijmen VolkerWessels Cycling Team + 00
86 Malachowski Jakub TC Chrobry Scott Glogow + 00
87 Mijnsbergen Thomas Metec-Solarwatt p/b Mantel + 00
88 Malkiewicz Bartosz Pomorze Zachodnie + 00
89 Nijssen Kenny DIFTAR – De Volharding + 00
90 Banaszek Norbert HRE Mazowsze Serce Polski + 00
91 Olszar Antoni TC Chrobry Scott Glogow + 00
92 Kaczmarek Jakub HRE Mazowsze Serce Polski + 00
93 Drijver Bertold Epronex-Hungary Cycling Team + 00
94 Ganko Antoni KS Pogon Mostostal Pulawy + 00
95 Murias Jakub Voster ATS Team + 00
96 Klismets Karlis Latvia + 00
97 Woets Mattanja Monda Vakantieparken-Ijsselstreek + 00
98 Rajtak Mateusz Luks Trojka Piaseczno + 00
99 Pawlak Tobiasz HRE Mazowsze Serce Polski + 00
100 Kroonen Max VolkerWessels Cycling Team + 00
101 Nooijen Kevin Dutch Food Valley Cycling Team + 00
102 Schubert Patrick Team Hanau – Storck + 00
103 Keller Paul Team Hanau – Storck + 00
104 Haller Patrick Santic-Wibatech + 00
105 Peter Michael Santic-Wibatech + 00
106 Krukowski Aleksander Pomorze Zachodnie + 00
107 Petrus Jiri ATT Investments + 00
108 Rozsa Balazs Epronex-Hungary Cycling Team + 00
109 Kench Josh Bolton Equities Black Spoke + 00
110 Fitzsimons Mitchel Bolton Equities Black Spoke + 00
111 Eefting Roy Allinq Continental Cyclingteam + 00
112 O’Donnell Bailey Bolton Equities Black Spoke + 00
113 Soszka Jakub Polski Torowa + 00
114 Parma Krzysztof Voster ATS Team + 00
115 Mai Tom Berthold Rad Team + 00
116 Köster Artjom Team Ampler-Tartu2024 + 00
117 Szostka Pawel Santic-Wibatech + 00
118 Bartkowski Kacper Warmii I Mazur + 00
119 Peters Arne Allinq Continental Cyclingteam + 00
120 Rudyk Bartosz Santic-Wibatech + 00
121 Maciejuk Kacper KS Pogon Mostostal Pulawy + 00
122 Schoberer Peter Team Hanau – Storck + 19
123 Siedlaczek Kamil Cyklo Tym Havirov Team + 19
124 Krawczyk Szymon Voster ATS Team + 19
125 Gieracki Patryk TC Chrobry Scott Glogow + 19
126 Kiss Gergely Epronex-Hungary Cycling Team + 19
127 Borowski Sebastian Bialini Elitewheels RevoltTech + 19
128 Lapsa Szymon TC Chrobry Scott Glogow + 27
129 Hartman Tristan Monda Vakantieparken-Ijsselstreek + 33
130 Van Lohuizen Stijn Monda Vakantieparken-Ijsselstreek + 33
131 Hoza Denis Cyklo Tym Havirov Team + 41
132 Januskevicius Mantas Kaunas Cycling Team + 41
133 Vliek Mike Allinq Continental Cyclingteam + 41
134 Stewart Mark Bolton Equities Black Spoke + 41
135 Kelmelis Aristidas Kaunas Cycling Team + 01:12
136 Valiunas Deividas Kaunas Cycling Team + 01:12
137 Domin Krzysztof Warmii I Mazur + 01:12
138 Logionov Vlad Dutch Food Valley Cycling Team + 00
139 Gaulke Wyatt Dutch Food Valley Cycling Team + 01:29
140 Zurek Jakub KS Pogon Mostostal Pulawy + 01:36
141 Maslak Piotr Polski Torowa + 00
142 Wozniak Adam Polski Torowa + 00
143 Pfeiffer Jonas Team Hanau – Storck + 02:18
144 Szymacha Kamil Pomorze Zachodnie + 00
145 Hähnel Frederik Berthold Rad Team + 00
146 Czyz Bartlomiej Cyklo Tym Havirov Team + 02:50
147 Manowski Mateusz Luks Trojka Piaseczno + 03:14
148 Balciunas Mantas Kaunas Cycling Team + 03:14
149 Weyer Michael Team Hanau – Storck + 09:06
Pos Rider Team Time
01 Mihkels Madis Team Ampler-Tartu2024 02:08:05
02 Fratczak Radoslaw Polski Torowa + 01
03 Dehairs Simon Alpecin-Fenix Development Team + 02
04 Hohmann Lars Metec-Solarwatt p/b Mantel + 02
05 Rubenis Pauls Team Ampler-Tartu2024 + 02
06 Kalverss Matiss Latvia + 02
07 Kurits Joonas Team Ampler-Tartu2024 + 02
08 Mierzynski Piotr TC Chrobry Scott Glogow + 02
09 Wawrzyniak Karol KS Pogon Mostostal Pulawy + 02
10 Lewandowski Radoslaw Pomorze Zachodnie + 02
11 Vandeputte Niels Alpecin-Fenix Development Team + 02
12 Ter Weeme Jelle Monda Vakantieparken-Ijsselstreek + 02
13 Van Izerloo Beau Monda Vakantieparken-Ijsselstreek + 02
14 Rouffaer Lars Allinq Continental Cyclingteam + 02
15 Belohvosciks Kristians Latvia + 02
16 Van Sintmaartensdijk Roel VolkerWessels Cycling Team + 02
17 Nocen Maciej Warmii I Mazur + 02
18 Riman Jakub Cyklo Tym Havirov Team + 02
19 Drost Melvin Monda Vakantieparken-Ijsselstreek + 02
20 Delden Bart DIFTAR – De Volharding + 02
21 Kot Julian Polski Torowa + 02
22 Biernacki Filip Warmii I Mazur + 02
23 Schmieder Giovanni Berthold Rad Team + 02
24 Centka Kacper Pomorze Zachodnie + 02
25 Cortjens Ryan Alpecin-Fenix Development Team + 02
26 Rotter Michal ATT Investments + 02
27 Pomian Szymon Pomorze Zachodnie + 02
28 Kotulski Przemyslaw Cyklo Tym Havirov Team + 02
29 Zarebski Marcin KS Pogon Mostostal Pulawy + 02
30 Klaver Jente VolkerWessels Cycling Team + 02
31 Sporysch Daniel ATT Investments + 02
32 Vindecs Agris Latvia + 02
33 Hetfleis Petr ATT Investments + 02
34 Mikutis Aivaras Team Ampler-Tartu2024 + 02
35 Van Veenendaal Hidde Metec-Solarwatt p/b Mantel + 02
36 Currie Logan Bolton Equities Black Spoke + 02
37 Fijak Jan Luks Trojka Piaseczno + 02
38 Majewski Kacper Polski Torowa + 02
39 Chmielewski Ignacy KS Pogon Mostostal Pulawy + 02
40 Van Ekeren Niels Metec-Solarwatt p/b Mantel + 02
41 Wyseure Joran Alpecin-Fenix Development Team + 02
42 Dabski Patryk Luks Trojka Piaseczno + 02
43 Garbolinski Klaudiusz Bialini Elitewheels RevoltTech + 02
44 Krasts Alekss Team Ampler-Tartu2024 + 02
45 Petaks Rodzers Latvia + 02
46 Müller Maximilian Team Hanau – Storck + 02
47 Malachowski Jakub TC Chrobry Scott Glogow + 02
48 Mijnsbergen Thomas Metec-Solarwatt p/b Mantel + 02
49 Malkiewicz Bartosz Pomorze Zachodnie + 02
50 Olszar Antoni TC Chrobry Scott Glogow + 02
51 Drijver Bertold Epronex-Hungary Cycling Team + 02
52 Klismets Karlis Latvia + 02
53 Woets Mattanja Monda Vakantieparken-Ijsselstreek + 02
54 Rajtak Mateusz Luks Trojka Piaseczno + 02
55 Kroonen Max VolkerWessels Cycling Team + 02
56 Keller Paul Team Hanau – Storck + 02
57 Peter Michael Santic-Wibatech + 02
58 Krukowski Aleksander Pomorze Zachodnie + 02
59 Kench Josh Bolton Equities Black Spoke + 02
60 Fitzsimons Mitchel Bolton Equities Black Spoke + 02
61 O’Donnell Bailey Bolton Equities Black Spoke + 02
62 Soszka Jakub Polski Torowa + 02
63 Mai Tom Berthold Rad Team + 02
64 Köster Artjom Team Ampler-Tartu2024 + 02
65 Bartkowski Kacper Warmii I Mazur + 02
66 Maciejuk Kacper KS Pogon Mostostal Pulawy + 02
67 Maslak Piotr Polski Torowa + 02
68 Wozniak Adam Polski Torowa + 02
69 Szymacha Kamil Pomorze Zachodnie + 02
70 Lapsa Szymon TC Chrobry Scott Glogow + 29
71 Hartman Tristan Monda Vakantieparken-Ijsselstreek + 35
72 Van Lohuizen Stijn Monda Vakantieparken-Ijsselstreek + 35
73 Hoza Denis Cyklo Tym Havirov Team + 43
74 Vliek Mike Allinq Continental Cyclingteam + 43
75 Kelmelis Aristidas Kaunas Cycling Team + 01:14
76 Domin Krzysztof Warmii I Mazur + 01:14
77 Zurek Jakub KS Pogon Mostostal Pulawy + 01:38
78 Pfeiffer Jonas Team Hanau – Storck + 02:20

,

Back To Top