skip to Main Content

Race Results:

Tr. S. Vendemiano (U23) – 2021

Information
Nation Italy
Date 18th April
Distance 179.6 km
CAT 1.2U

DoB?

Pos Rider Team Time UCI
01 Paul Lapeira AG2R Citroën U23 Team 4:09:20 30
02 Jacopo Menegotto General Store-F.Ili Curia-Essegibi + 00 25
03 Mattia Petrucci Team Colpack Ballan + 00 20
04 Gabriele Benedetti Zalf Euromobil Désirée Fior + 00 15
05 Kristijan Hocevar Slovenia + 00 10
06 Adrien Maire A.V.C. Aix-en-Provence + 00 5
07 Valentin Retailleau AG2R Citroën U23 Team + 20 3
08 Federico Guzzo Zalf Euromobil Désirée Fior + 20 1
09 Alex Tolio Zalf Euromobil Désirée Fior + 20 1
10 Alex Baudin AG2R Citroën U23 Team + 20 1
11 Nicholas Agostini General Store-F.Ili Curia-Essegibi + 20
12 Andrea Pietrobon Cycling Team Friuli ASD + 20
13 Juan Ayuso Team Colpack Ballan + 20
14 Jakub Boucek Israel Cycling Academy + 20
15 Gleb Syritsa Russia + 2:09
16 Ivan Smirnov Russia + 2:09
17 Daan Hoeks WP Groot Amsterdam + 2:09
18 Anze Skok Ljubljana Gusto Santic + 2:09
19 Omar El Gouzi Iseo – Rime – Carnovali + 2:09
20 Lev Gonov Russia + 2:09
21 Viktor Potocki Ljubljana Gusto Santic + 2:09
22 Luca Paladin Gallina-Ekotek-Colosio + 2:09
23 Sam Watson Great Britain + 2:09
24 Kevin Bonaldo Team Qhubeka + 2:09
25 Robin Plamondon Israel Cycling Academy + 2:09
26 Pierre-Pascal Keup Team Lotto – Kern Haus + 2:09
27 Davide Bauce Gallina-Ekotek-Colosio + 2:09
28 Alexander Tarlton Team Lotto – Kern Haus + 2:09
29 Nik Cemazar Slovenia + 2:09
30 Edo Goldstein Israel Cycling Academy + 2:09
31 Francesco Busatto U.C. Trevigiani Campana Imballaggi + 2:09
32 Nicolas Vinokourov U.C.Monaco + 2:09
33 Christian Bagatin Iseo – Rime – Carnovali + 2:09
34 Luuk Van Gestel WP Groot Amsterdam + 2:09
35 Cristofer Pellegrini U.C. Trevigiani Campana Imballaggi + 2:09
36 Jordan Habets WP Groot Amsterdam + 2:09
37 Nicolo Parisini Beltrami TSA Tre Colli + 2:09
38 Clément Delcros A.V.C. Aix-en-Provence + 2:09
39 Mattia Gaffuri V.C.Mendrisio + 2:09
40 Aljaz Colnar Slovenia + 2:09
41 Michael Zecchin Work Service Dynatek Vega + 2:09
42 Marc Mehagnoul U.C.Monaco + 2:09
43 Edoardo Sandri Cycling Team Friuli ASD + 2:09
44 Samuele Carpene General Store-F.Ili Curia-Essegibi + 2:09
45 Lorenzo Quartucci Zalf Euromobil Désirée Fior + 2:09
46 Negasi Haylu Abreha Team Qhubeka + 2:09
47 Michele Gazzoli Team Colpack Ballan + 2:09
48 Magnus Brynsrud Uno-X DARE DT + 2:09
49 Alexander Konijn A.V.C. Aix-en-Provence + 2:09
50 Mason Hollyman Israel Cycling Academy + 2:09
51 Michele Berasi Iseo – Rime – Carnovali + 2:09
52 Thomas Pesenti Beltrami TSA Tre Colli + 2:09
53 Robin Juel Skivild Uno-X DARE DT + 2:09
54 Alessandro Baroni Gallina-Ekotek-Colosio + 2:09
55 Gabriele Porta Gallina-Ekotek-Colosio + 2:09
56 Kim Heiduk Team Lotto – Kern Haus + 2:09
DNS Maksym Bilyi D’Amico UM Tools
DNS Daniel Nastasi D’Amico UM Tools
DNS Marco Pavan D’Amico UM Tools
DNS Vojislav Peric D’Amico UM Tools
DNS Alessandro Motta Gallina-Ekotek-Colosio
DNS Dzianis Marchuk Minsk CC U23
DNF Robert Donaldson Great Britain
DNF Alfie George Great Britain
DNF Oscar Nilsson-Julien Great Britain
DNF Max Rushby Great Britain
DNF Oliver Stockwell Great Britain
DNF Nikita Bersenev Russia
DNF Dimitri Mukhomediarov Russia
DNF Aljaz Jarc Slovenia
DNF Aljaz Omerzel Slovenia
DNF Luka Ziherl Slovenia
DNF Miguel Arroyo A.R. Monex Pro Cycling Team
DNF Edgar Cadena A.R. Monex Pro Cycling Team
DNF Carlos Mier y Teran A.R. Monex Pro Cycling Team
DNF Jorge Ramirez A.R. Monex Pro Cycling Team
DNF Jorge Valles A.R. Monex Pro Cycling Team
DNF Leonardo Zavala A.R. Monex Pro Cycling Team
DNF Oliver Knight A.V.C. Aix-en-Provence
DNF Kevin McCambridge A.V.C. Aix-en-Provence
DNF Gabriel Roger A.V.C. Aix-en-Provence
DNF Thomas Delphis AG2R Citroën U23 Team
DNF Valentin Paret-Peintre AG2R Citroën U23 Team
DNF Loris Trastour AG2R Citroën U23 Team
DNF Davide De Pretto Beltrami TSA Tre Colli
DNF Matteo Freddi Beltrami TSA Tre Colli
DNF Marco Grendene Beltrami TSA Tre Colli
DNF Andrea Piras Beltrami TSA Tre Colli
DNF Davide De Cassan Cycling Team Friuli ASD
DNF Fran Miholjevic Cycling Team Friuli ASD
DNF Martin Nessler Cycling Team Friuli ASD
DNF Gabriele Petrelli Cycling Team Friuli ASD
DNF Martin Ceron Gaiaplast Bibanese
DNF Yuri Lunardelli Gaiaplast Bibanese
DNF Alessandro Migotto Gaiaplast Bibanese
DNF Ivano Polese Gaiaplast Bibanese
DNF Andrea Taffarel Gaiaplast Bibanese
DNF Federico Arioli Gallina-Ekotek-Colosio
DNF Gianluca Mignolli General Store-F.Ili Curia-Essegibi
DNF Ettore Pozza General Store-F.Ili Curia-Essegibi
DNF Lorenzo Visintainer General Store-F.Ili Curia-Essegibi
DNF Andrea D’Amato Iseo – Rime – Carnovali
DNF Giosue Epis Iseo – Rime – Carnovali
DNF Leandro Masotto Iseo – Rime – Carnovali
DNF Yuval Ben Moshe Israel Cycling Academy
DNF Omer Lahav Israel Cycling Academy
DNF Zac Barnhill Ljubljana Gusto Santic
DNF Dylan Hopkins Ljubljana Gusto Santic
DNF Jernej Hribar Ljubljana Gusto Santic
DNF Matic Macek Ljubljana Gusto Santic
DNF Ivan Charniauski Minsk CC U23
DNF Mark Grinkevich Minsk CC U23
DNF Artur Kiryevich Minsk CC U23
DNF Artsiom Kudravets Minsk CC U23
DNF Gianluca Cordioli Northwave – Siatec-Olmo
DNF Fabio Portigliatti Northwave – Siatec-Olmo
DNF Mattia Saccon Northwave – Siatec-Olmo
DNF Marco Trevisol Northwave – Siatec-Olmo
DNF Marco Vettorel Northwave – Siatec-Olmo
DNF Sergio Meris Team Colpack Ballan
DNF Davide Persico Team Colpack Ballan
DNF Gidas Umbri Team Colpack Ballan
DNF Klaus Betzinger Team Lotto – Kern Haus
DNF Moritz Czasa Team Lotto – Kern Haus
DNF Gebrihiwet Berhane Team Qhubeka
DNF Drew Christensen Team Qhubeka
DNF Mattia Guasco Team Qhubeka
DNF Henok Mulubrhan Team Qhubeka
DNF Paul Buschek Tirol KTM Cycling Team
DNF Florian Gamper Tirol KTM Cycling Team
DNF Florian Kierner Tirol KTM Cycling Team
DNF Stefan Kovar Tirol KTM Cycling Team
DNF Leslie Lührs Tirol KTM Cycling Team
DNF Luca Colnaghi U.C. Trevigiani Campana Imballaggi
DNF Francesco Furlan U.C. Trevigiani Campana Imballaggi
DNF Daniel Dias U.C.Monaco
DNF Adam Kristof Karl U.C.Monaco
DNF Pablo Sanchez U.C.Monaco
DNF Alexandre Vinokourov U.C.Monaco
DNF Jasper Albrecht Union Raiffeisen Radteam Tirol
DNF Mario Gamper Union Raiffeisen Radteam Tirol
DNF Bernhard Lube Union Raiffeisen Radteam Tirol
DNF Nepomuk Roth Union Raiffeisen Radteam Tirol
DNF Fabian Steininger Union Raiffeisen Radteam Tirol
DNF Florian Vesely Union Raiffeisen Radteam Tirol
DNF Ludvig Fischer Aasheim Uno-X DARE DT
DNF Oskar Johansson Uno-X DARE DT
DNF Magnus Kulset Uno-X DARE DT
DNF Sakarias Koller Løland Uno-X DARE DT
DNF Federico Fumagalli V.C.Mendrisio
DNF Asbjørn Hellemose V.C.Mendrisio
DNF Loris Hochstrasser V.C.Mendrisio
DNF Oliver Knudsen V.C.Mendrisio
DNF Francesco Vergobbi V.C.Mendrisio
DNF Igor Chzhan Vino – Astana Motors
DNF Nurzhan Khatpin Vino – Astana Motors
DNF Daniil Marukhin Vino – Astana Motors
DNF Nurbegen Nurlykhassym Vino – Astana Motors
DNF Daniil Pronskiy Vino – Astana Motors
DNF Logan Shtein Vino – Astana Motors
DNF Giovanni Bortoluzzi Work Service Dynatek Vega
DNF Filippo Dignani Work Service Dynatek Vega
DNF Patrick Mentil Work Service Dynatek Vega
DNF Christian Danilo Pase Work Service Dynatek Vega
DNF Eric Paties Montagner Work Service Dynatek Vega
DNF Mathijs Loman WP Groot Amsterdam
DNF Ian Spenkelink WP Groot Amsterdam
DNF Bas Van Belle WP Groot Amsterdam
DNF Giulio Masotto Zalf Euromobil Désirée Fior
DNF Manlio Moro Zalf Euromobil Désirée Fior
Back To Top