Skip to content
Trofeo Alfredo Binda

Race Results:

Trofeo Alfredo Binda

Information

Results UCI

Pos Rider Team UCI Time
1 Balsamo Elisa Lidl-Trek 400 03:40:09
2 Kopecky Lotte Team SD Worx-Protime 320 + 00
3 Pieterse Puck Fenix-Deceuninck 260 + 01
4 Paladin Soraya CANYON//SRAM Racing 220 + 01
5 Georgi Pfeiffer Team dsm-firmenich PostNL 180 + 01
6 Swinkels Karlijn UAE Team ADQ 140 + 01
7 Baril Olivia Movistar Team 120 + 01
8 Persico Silvia UAE Team ADQ 100 + 01
9 Muzic Evita FDJ-SUEZ 80 + 01
10 Fisher-Black Niamh Team SD Worx-Protime 68 + 01
11 Le Court Kim AG Insurance-Soudal Team 56 + 01
12 Vallieres Mill Magdeleine EF Education-Cannondale 48 + 02
13 Chabbey Elise CANYON//SRAM Racing 40 + 02
14 Kastelijn Yara Fenix-Deceuninck 32 + 03
15 Reusser Marlen Team SD Worx-Protime 28 + 03
16 Bauernfeind Ricarda CANYON//SRAM Racing 24 + 03
17 Noskova Nikola Cofidis Women Team 24 + 03
18 Garcia Mavi Liv AlUla Jayco 24 + 04
19 Santesteban Ane Laboral Kutxa-Fundacion Euskadi 24 + 04
20 Magnaldi Erica UAE Team ADQ 24 + 04
21 Labous Juliette Team dsm-firmenich PostNL 16 + 04
22 Malcotti Barbara Human Powered Health 16 + 04
23 van Anrooij Shirin Lidl-Trek 16 + 06
24 Gigante Sarah AG Insurance-Soudal Team 16 + 07
25 Meijering Mareille Movistar Team 16 + 11
26 Realini Gaia Lidl-Trek 16 + 01:16
27 Bradbury Neve CANYON//SRAM Racing 16 + 01:42
28 Coston Morgane Cofidis Women Team 16 + 01:42
29 Andersson Caroline Liv AlUla Jayco 16 + 01:43
30 Ghekiere Justine AG Insurance-Soudal Team 16 + 01:43
31 Pintar Ursa BTC City Ljubljana Zhiraf Ambedo 8 + 01:43
32 Wyllie Ella Liv AlUla Jayco 8 + 01:43
33 Rooijakkers Pauliena Fenix-Deceuninck 8 + 01:43
34 Cadzow Kim EF Education-Cannondale 8 + 01:44
35 Quagliotto Nadia Laboral Kutxa-Fundacion Euskadi 8 + 01:44
36 Spratt Amanda Lidl-Trek 8 + 01:45
37 Barale Francesca Team dsm-firmenich PostNL 8 + 03:27
38 Bego Julie Cofidis Women Team 8 + 03:27
39 Ciabocco Eleonora Team dsm-firmenich PostNL 8 + 03:27
40 Zigart Urska Liv AlUla Jayco 8 + 03:28
41 Gåskjenn Ingvild Liv AlUla Jayco + 03:30
42 Sierra Arlenis Movistar Team + 03:30
43 Marturano Greta Fenix-Deceuninck + 03:30
44 Wiel Jade FDJ-SUEZ + 03:30
45 Amialiusik Alena UAE Team ADQ + 03:30
46 Benito Mireia AG Insurance-Soudal Team + 03:30
47 Bertizzolo Sofia UAE Team ADQ + 03:30
48 Van De Velde Julie AG Insurance-Soudal Team + 03:33
49 Cavalli Marta FDJ-SUEZ + 03:33
50 Gerritse Femke Team SD Worx-Protime + 03:35
51 Cordon-Ragot Audrey Human Powered Health + 05:59
52 Mackaij Floortje Movistar Team + 05:59
53 Kern Spela Cofidis Women Team + 05:59
54 Brown Grace FDJ-SUEZ + 05:59
55 Grinczer Natalie Roland + 05:59
56 Pate Amber Liv AlUla Jayco + 05:59
57 Patiño Paula Movistar Team + 05:59
DSQ Armitage Megan EF Education-Cannondale
DNF Eremita Noemi Lucrezia A.S.D. K2 Women Team
DNF Papo Alice A.S.D. K2 Women Team
DNF Pellegrini Sara A.S.D. K2 Women Team
DNF Pigolotti Rebekka A.S.D. K2 Women Team
DNF Ruffilli Vittoria A.S.D. K2 Women Team
DNF Sernissi Gemma A.S.D. K2 Women Team
DNF Affolati Irene Aromitalia 3T Vaiano
DNF Bonini Fanny Aromitalia 3T Vaiano
DNF Brillante Serena Aromitalia 3T Vaiano
DNF Costantini Romina Aromitalia 3T Vaiano
DNF Leleivyte Rasa Aromitalia 3T Vaiano
DNF Zanzi Valentina Aromitalia 3T Vaiano
DNF Borghesi Giada BTC City Ljubljana Zhiraf Ambedo
DNF Colnar Spela BTC City Ljubljana Zhiraf Ambedo
DNF Luciani Giulia BTC City Ljubljana Zhiraf Ambedo
DNF Serena Giorgia BTC City Ljubljana Zhiraf Ambedo
DNF Sklyarova Yelizaveta BTC City Ljubljana Zhiraf Ambedo
DNF Cagnazzo Irene BePink-Bongioanni
DNF Colombi Selene BePink-Bongioanni
DNF Oro Angela BePink-Bongioanni
DNF Pozzobon Beatrice BePink-Bongioanni
DNF Trinca Colonel Monica BePink-Bongioanni
DNF Valtulini Elisa BePink-Bongioanni
DNF Cromwell Tiffany CANYON//SRAM Racing
DNF Boulais Flavie Cofidis Women Team
DNF van Haaften Kirstie Cofidis Women Team
DNF Emond Clara EF Education-Cannondale
DNF Koppenburg Clara EF Education-Cannondale
DNF Labecki Coryn EF Education-Cannondale
DNF Bulleri Alessia Eneicat-CM Team
DNF Gilabert Vilaplana Ariana Eneicat-CM Team
DNF Martin Martin Isabel Eneicat-CM Team
DNF Mendez Melgarejo Irene Eneicat-CM Team
DNF Normand Adèle Eneicat-CM Team
DNF Guazzini Vittoria FDJ-SUEZ
DNF Couzens Millie Fenix-Deceuninck
DNF Stiasny Petra Fenix-Deceuninck
DNF Biriukova Yuliia Human Powered Health
DNF Christie Henrietta Human Powered Health
DNF Ragusa Katia Human Powered Health
DNF Zanetti Linda Human Powered Health
DNF Curnis Valeria Isolmant-Premac-Vittoria
DNF Rossato Beatrice Isolmant-Premac-Vittoria
DNF Rossetti Sonia Isolmant-Premac-Vittoria
DNF Tormena Gaia Isolmant-Premac-Vittoria
DNF Zontone Asia Isolmant-Premac-Vittoria
DNF Meneses Jessenia Laboral Kutxa-Fundacion Euskadi
DNF Ostolaza Zabala Usoa Laboral Kutxa-Fundacion Euskadi
DNF Schweikart Aileen Laboral Kutxa-Fundacion Euskadi
DNF Silvestri Debora Laboral Kutxa-Fundacion Euskadi
DNF Chapman Brodie Lidl-Trek
DNF Deignan Lizzie Lidl-Trek
DNF Eric Jelena Movistar Team
DNF Christoforou Antri Roland
DNF Kiesenhofer Anna Roland
DNF Nguyen Thi That Roland
DNF Capasso Alice Team Mendelspeck Ge-Man
DNF De Grandis Michela Team Mendelspeck Ge-Man
DNF Miotto Giulia Team Mendelspeck Ge-Man
DNF Piffer Sara Team Mendelspeck Ge-Man
DNF Vallotto Giulia Team Mendelspeck Ge-Man
DNF Zanetti Emma Team Mendelspeck Ge-Man
DNF Cecchini Elena Team SD Worx-Protime
DNF Guarischi Barbara Team SD Worx-Protime
DNF Rayer Eglantine Team dsm-firmenich PostNL
DNF Storrie Becky Team dsm-firmenich PostNL
DNF De Vallier Elisa Top Girls Fassa Bortolo
DNF Monticolo Iris Top Girls Fassa Bortolo
DNF Palazzi Alice Top Girls Fassa Bortolo
DNF Pavesi Marta Top Girls Fassa Bortolo
DNF Segato Gaia Top Girls Fassa Bortolo
DNF Toniolli Alice Top Girls Fassa Bortolo
DNF Harvey Mikayla UAE Team ADQ

,

Back To Top